Ramos büntetett, majd megsérült – a Real Madrid beérte a Barcát

B. L.B. L.
2020.06.21. 21:46
Sergio Ramos büntetett, majd megsérült (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 30. fordulójának záró mérkőzésén a Real Madrid Sergio Ramos büntetőjével és Karim Benzema góljával 2–1-ra nyert a Real Sociedad otthonában, így beérte pontszámban a listavezető Barcelonát. A házigazda előbb egy les miatt érvénytelenített gólig jutott, majd Mikel Merino a végjátékban szépíteni tudott, a pontszerzéshez viszont ez sem volt elég. A vendégek öröme sem lehet teljes, mivel a gólja után Ramost sérülés miatt le kellett cserélni.

SPANYOL LA LIGA
30. FORDULÓ

Real Sociedad–Real Madrid 1–2 (Merino 83., ill. Ramos 50. – 11-esből, Benzema 70.)

Mivel a felek rendre gólgálát rendeznek (elég az hozzá, hogy a legutóbbi tíz találkozóból nyolcszor volt legalább három, legutóbb egyenesen hét találat), abban reménykedhettünk, hogy önfeledt támadójátékot láthatunk.

Nos, az első félidőben ez úgy nagyjából két percig állta meg a helyét, hiába volt Vinícius előtt lövési lehetőségecske, ezzel nem tudott élni, ezt pedig nagyjából fél óra eseménytelenség követte.

Az ivószünet jót tett az addig kissé enerváltan játszó madridiaknak, Benzema hirtelen helyzetbe is került, majd Casemiro és Vinícius lövésénél is hárítania kellett Alex Remirónak.

No, a fordulást követően már azt kaptuk, amit vártunk. Vinícius sokadik jó betörése után Llorente szabálytalansága ért büntetőt, Sergio Ramos pedig magabiztosan értékesítette is (0–1).

Hamar elszállt a Real Madrid csapatkapitányának öröme: a saját 16-osán belül ütközött Isakkal, sérülés miatt pedig nem sokkal később le kellett cserélni.

Egyórányi játékhoz érve éledezni kezdett a meccs, a 68. percben pedig Januzaj távolról kilőtte a bal alsót – balszerencséjére Merino lesen állt, és zavarta a kapust, így nem ért a gól.

Ezt pedig pillanatok alatt büntette a Real Madrid: Valverde beadását Benzema vállal szelídítette meg, ami miatt néhány hazai kezezést reklamált, a francia támadó viszont 12 méterről a kapuba lőtt (0–2).

A hajrában Merino javított, a léc segítségével lőtt a Real Madrid kapujába, de az egyenlítés már nem jött össze a házigazdának (1–2).

Sikerével a királyi gárda beérte pontszámban a listavezető Barcelonát – ha így maradna, egymás elleni eredménnyel a végén a fővárosiak örülhetnének –, a találkozón pedig csak összejött a legalább három találat...

1. Barcelona 30 20 5 5 69–31 +38 65
2. Real Madrid 30 19 8 3 57–21 +36 65
3. Atlético Madrid 30 13 13 4 38–22 +16 52
4. Sevilla 30 14 10 6 42–30 +12 52
5. Getafe 30 13 9 8 39–28 +11 48
6. Villarreal 30 14 5 11 47–38 +9 47
6. Real Sociedad 30 14 5 11 47–38 +9 47
8. Valencia 30 12 10 8 41–43 –2 46