Barcelona-iksz San Sebastiánban, nagy sansz a Real Madrid előtt

T. D.T. D.
2019.12.14. 15:50
A Barcelona fontos pontokat hagyott a Real Sociedad otthonában (Fotó: AFP)
Ahogyan az várható volt, nem volt könnyű dolga a Barcelonának a Real Sociedad ellen, a katalánok nem is bírtak el a baszk csapattal a La Liga 17. fordulójában – amelynek nyertese a Real Madrid lehet.

SPANYOL LA LIGA
17. FORDULÓ

Real Sociedad–Barcelona 2–2 (Oyarzabal 12. – 11-esből, Isak 62., ill. Griezmann 38., L. Suárez 49.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Habár vélhetően a szeme sarkából már a Real Madrid elleni szerdai összecsapásra figyelt a Barcelona, előtte még a Real Sociedaddal is meg kellett birkóznia, amely nem ígérkezett könnyű ellenfélnek, hiszen a negyedik helyről várta a találkozót.

Ernesto Valverde nem is vette félvállról a találkozót, hiszen erős kezdőcsapatot vezényelt a pályára, amelyben a visszatérő Jordi Albát is megtalálhattuk. A másik oldalon Imanol Alguacil Willian José helyett Alexander Isakot küldte csatasorba a frontvonalban.

A Real Sociedad a várakozásoknak megfelelően nagyon kemény diónak bizonyult: a hazaiak már az első percektől kezdve jelezték, egy pontot sem adnak könnyen a katalánoknak. Martin Ödegaard, Portu, Mikel Oyarzabal és a már említett Isak folyamatos veszélyt jelentett a labdát az idő jelentős részében védekezni kényszerülő Barcelonára.

A 12. percben jött is az első gól: Sergio Busquets megrángatta Diego Llorente mezét, Javier Alberola – talán kissé szigorúan, de végtelenül magabiztosan – a tizenegyespontra mutatott. Mikel Oyarzabal biztosan értékesítette a büntetőt – 1–0.

A folytatásban sem találta magát a Barcelona – sokat elárul, hogy legalább 35 percen keresztül a leginkább dicsérhető katalán játékos a többször is nagyot mentő Gerard Piqué volt. Azonban egyetlen villanás elég volt az egalizáláshoz: a 38. percben Suárez a felezővonalnál lerázta magáról a labda alá szaladó Llorentét, majd némi labdavezetés után a bal oldalon őrizetlenül robogó Antoine Griezmannhoz passzolt, ő pedig a Mallorca ellen szerzett góljához hasonlóan a kapuba löbbölte a labdát – 1–1.

A második félidőt sem kezdte rosszul a Real Sociedad, mégis a Barcelona szerezte az újabb gólt: Busquets kiváló indítása után Lionel Messi a kilépő kapussal szemben önzetlenül Luis Suárez elé tálalt, az uruguayi nem hibázott – 1–2.

Lionel Messiék nem bírtak el Imanol Alguacil csapatával (Fotó: AFP)

Ekkor volt egy olyan szakasza a mérkőzésnek, amelyben a gránátvörös-kékek akár eldönthették volna a három pont sorsát, ám újabb katalán gól helyett a baszkok találtak be. A balról érkező Nacho Monreal-beadás megpattant Ivan Rakiticen, Marc-André ter Stegen csak beleütni tudott a labdába, amely a katalánok szempontjából a lehető legrosszabb helyre, az arra járó Isak elé pattant, ő pedig közelről a kapuba helyezett – 2–2.

A folytatásban is akadtak lehetőségek a csapatok előtt – a hosszabbításban a Barca tizenegyest reklamált Piqué és Llorente összecsapásánál, ám a játékvezető sípja néma maradt. A csapatok tehát megosztoztak a pontokon, a katalánok hatmeccses győzelmi szériája megszakadt. Ennek a Real Madrid örülhet igazán – a királyi gárda az élre állhat a szerdai el Clásico előtt, ha vasárnap este legyőzi a Valenciát.