La Liga: hajrában kicsikart Real-siker, 26 százalékos labdabirtoklással

2019.01.13. 22:41
A Real Madrid Luka Modric és Dani Ceballos góljával 2–1-re nyert Sevillában, a találkozó jelentős részében mezőnyfölényben futballozó Real Betis ellen a spanyol élvonalbeli bajnokság (La Liga) 19. fordulójában.

Luka Modric a 13. percben szerzett vezetést a Real Madridnak (Fotó: AFP)

25 százalékos labdabirtoklás, ám 1–0-s vezetés idegenben. Bármely kontracsapat becsületére válna a Real Madrid ellen, ám hogy a madridi együttes álljon így, csupán az ellentámadásokra alapozva elég szokatlan lehetett a spanyol foci szerelmeseinek – még akkor is, ha egy másik Real volt az ellenfél. Történetesen a Real Betis.

Santiago Solari vezetőedző becsületére legyen mondva, egyébként sem volt könnyű helyzetben a Real Madrid, amely fél kezdőcsapatot kiállíthatna csak sérültjeiből. Gareth Bale, Toni Kroos, Marco Asensio, Lucas Vázquez, Thibaut Courtois hiányában maradt a már-már kupafordulókat idéző összeállítás a kétségkívül tehetséges Federico Valverdével, Sergio Regulionnal vagy épp Vinícius Júniorral. Majd a szünet után a sérült Karim Benzema helyére beálló debütánssal, Cristo Gonzálezzel.

Az előnyt viszont még így is megszerezték a fővárosiak: Luka Modric a védőről elé pattanó labdát vágta 17 méterről, kapásból a jobb felső sarokba (0–1), Pau Lópeznek esélye sem volt a hárításra.

Csakhogy a Real Madrid innentől kezdve csupán a kontrákra épített, teljesen átadva a területet annak a Real Betisnek, amely a jelenlegi szezonban már a Barcelonát is képes volt megtréfálni – november 11-én a Nou Campban nyertek 4–3-ra Quique Setién tanítványai. A 67. percben pedig úgy tűnt, erre rá is fizetnek a madridiak, Sergio Canales ugyanis kiegyenlített, a videobíró segítségével gólra váltva az addig meddő hazai mezőnyfölényt (1–1).

Ám a Real Madridnak a 88. percben volt válasza erre is, és a csereként beálló Dani Ceballos remekbe szabott szabadrúgásgóljával ki is csikarta a győzelmet (1–2) – ezzel pedig pontszámban beérte a harmadik helyen álló Sevillát.

A spanyol rekordbajnok a végjátékban még a labdabirtokláson is javított, egy egész százalékot (26).

Hátránya azonban győzelmével együtt is tíz pont a listavezető Barcelonával szemben.