No CR, no problem! Gálázva vett revánsot a Real Madrid

2015.01.31. 15:56
Benzema két gólt is szerzett, Bale-nek semmi sem jött össze ma (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 21. fordulójában a Real Madrid az eltiltott Cristiano Ronaldo nélkül is 4–1-re kiütötte a nagyok mumusának számító Real Sociedadot.

A királyi gárda nem veheti félvállról a meccset: a baszkok ebben a szezonban már legyőzték a Real Madridot, a címvédő Atlético Madridot és az FC Barcelonát is – igaz, ezen kívül összesen két siker jött össze, az Elche és legutóbb az Eibar ellen. Ráadásul csak hazai pályán győztek, vendégként még nyeretlenek a szezonban (0–5–4 az idegenbeli mérlegük).

Ugyanakkor a Real Madrid-szurkolók reménykedhetnek Asier Illarramendiben, amikor ugyanis ő játszott a csapatban, 22 meccsből 22-t nyert meg a csapat. Most kezdő…

A meccs aztán finoman szólva sem indult jól a házigazda számára, hiszen már 37 másodperc után a madridiak hálójában „táncolt” a labda, Rubén Pardo szöglete után Elustondo fejelt a kapuba (0–1). Érdekesség, hogy Rubén Pardo eddigi 14 gólpasszából ez az első, amelyet idegenben jegyzett.

Sokáig nem kellett izgulniuk a hazai szurkolóknak, hiszen a 3. percben már 1–1-et mutatott az eredményjelző: az egész első félidőben rendkívül aktív Marcelo bal oldali beadása után James Rodríguez fejelt a jobb felsőbe.

Az elképesztő lüktetéssel induló mérkőzésen a 9. percig újabb három gól eshetett volna, legközelebb Canales került ehhez, de becsúszva már csak a jobb alsó mellé tudott szúrni.

Az első félidő derekához közeledve James parádés löbbölt passzát vágta a nagyszerűen védő Rulliba Benzema, majd az első fél óra végén Bale percei következtek, hiába alakított ki perceként helyzeteket, betalálni nem tudott.

Nem úgy Sergio Ramos! Nem sokkal korábban még egy ollózással keltette fel a figyelmet, majd a 37. percben megszerezte a madridiak vezető gólját. Marcelo beadása után Benzema ziccerét még védte a Sociedad kapusa, de a kipattanót bevágta a védő (2–1). Sergio Ramos Lionel Messi és Adúriz után a harmadik játékos lett, aki legalább három gólig eljutott a legutóbbi tíz spanyol élvonalbeli szezonban.

A 40. percben a találkozó addigi legnagyobb helyzetét is ki tudta hagyni a királyi gárda, bár Benzema bepassza nem volt tökéletes, Bale előtt így is csak egy védő volt már, akiről viszont a kapu mellé pattant a labda.

A fordulást követően egyetlen kérdés maradt, lesz-e gólgála. Lett. A Real Madrid egymás után vezette a szebbnél szebb akciókat, és bár Isco lövése még nem akadt be, Bale centerezése után Benzema már a kapuba pörgetett (3–1). Bale már a 24. gólpasszát adta a Realban, 73 mérkőzésen.

Az utolsó negyedóra nyitányán jött az újabb találat, a francia támadó ezúttal Isco lekészítése után óriási gólt tekert a bal felsőbe (4–1).

Több gól már nem esett, miután Bale ezen az estén nem ismert lehetetlent, a létező legnagyobb helyzeteket is kihagyta, illetve Rulli parádésan védett a négy találat ellenére is. Az eltiltott Cristiano Ronaldo nélkül a Real Madrid könnyedén, 4–1-re nyert.

SPANYOLORSZÁG, PRIMERA DIVISIÓN
21. FORDULÓ

Real Madrid–Real Sociedad 4–1 (J. Rodríguez 3., S. Ramos 37., Benzema 52., 76., ill. Elustondo 1.)
A TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEKEN
Eibar–Atlético Madrid 1–3 (Piovaccari 89., ill. Griezmann 7., Mandzukic 23., 25.)
Granada–Elche 1–0