Majdnem negatív csúcs, a Levantétől is kikapott a Real Madrid

2018.10.20. 12:51
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) kilencedik fordulójában a Real Madrid hazai pályán 2–1-es vereséget szenvedett a Levantétől. A királyi gárda a bajnokságban negyedik, minden versenysorozatot figyelembe véve pedig egymás utáni ötödik meccsén maradt nyeretlen, góltalansági szériáját tekintve pedig majdnem negatív rekordot állított fel.

Hiába Marcelo gólja, ismét kikapott a Real Madrid (Fotó: AFP)

Nem a legerősebb összeállításban küldte a Santiago Bernabéu Stadion gyepére csapatát a királyi gárdát irányító Julen Lopetegui: Gareth Bale-t, Toni Kroost és Karim Benzemát is csak a kispadra jelölte a szombati mérkőzésen – vélhetően a jövő heti el Clásicót szem előtt tartva.

Azonban a pályára küldött tizenegy nem rázódott bele elég korán a mérkőzésbe: a hetedik percben Sergio Postigo hosszú, pontos labdát tálalt José Luis Morales elé (és az elalvó Raphaël Varane mögé): a Levante támadója jobbra elhúzta a labdát a kilépő Thibaut Courtois mellett, és a kapuba lőtt – 0–1!

Nem sokkal később ismét gólnak örülhettek a vendégek: Varane kezéhez ért a labda a tizenhatoson belül, videobírós visszanézés után a játékvezető tizenegyest ítélt, amelyet Roger Martí a kapu bal oldalába rúgott annak ellenére, hogy Courtois érezte az irányt – 0–2!

Néhány perc elteltével Sergio Ramos életerős fejesét követően Marco Asensio a kapuba gyötörte a labdát közvetlen közelről – a Real Madrid már-már elkönyvelte a szépítő gólját, amikor jött a rossz hír, hogy érvénytelenítik a találatot les miatt.

A királyi gárda hátrányban is próbálkozott becsülettel, Marcelo, az először kezdő Mariano Díaz és Sergio Ramos is eltalálta a kapufát, de gól nem született, így kétgólos hátrányban vonult az öltözőbe a szünetben a Real.

Amelynek edzője nem várt tovább: az egyébként aktívan futballozó Álvaro Odriozola helyére beküldte Gareth Bale-t. A második játékrészben egyértelműen felpörgette a fordulatszámot a királyi gárda, különösen a 62. perctől jöttek futószalagon a gólhelyzetek. A 72. percben megtört a jég: a szintén csereként beálló Benzema gurította vissza a labdát az alapvonaltól, a sérülése után visszatérő Marcelo pedig egy átvétel után hatalmas erővel a Levante kapujába lőtt – 1–2!

Marcelo góljával 481 perc után megszakadt a madridiak góltalansági szériája, amely a klub történetének második leghosszabb ilyen sorozata. (A leghosszabb 1985-től él.) A találatot megelőzően a Real-játékosok közül legutóbb Marco Asensio nevét olvashattuk az eredményjelzőn és a jegyzőkönyvben gólszerzőként, majdnem egy hónapja, szeptember 22-én, az Espanyol elleni győztes bajnokin (máig ez a csapat legutóbbi győztes meccse).

OptaJose on Twitter

465 - This is the Real Madrid longest scoreless run in their history (all competitions) 465 minutos. Warning.

A hátralévő játékidőben erős nyomás alá helyezte a vendégeket a Real: Bale, Benzema és Marcelo is kísérletezett lövéssel, Mariano Díaz még meg is szerezte az egyenlítő gólt – ám les miatt érvénytelenítették.

A Real küzdött, akart, de ez ma nem volt elég a Levante ellen. Julen Lopetegui csapata a válogatott meccsek miatt szünet előtt az azóta a táblázat élére ugró Alavéstől, most pedig a Levantétől kapott ki. A spanyol bajnokságban a Sevilla ellen háromgólos kudarc, az Atlético elleni 0–0 és a már említett Alavés-meccs után negyedszer kap ki egymás után. Ha minden sorozatot figyelembe veszünk, a CSZKA Moszkva elleni Bajnokok Ligája-blama is bejön a képbe, így már öt meccs óta nyeretlenek a „blancók”.

Kedden jön a Viktoria Plzen elleni BL-összecsapás, aztán a következő spanyol bajnoki fordulóban nem más, mint a Barcelona látja vendégül Modricékat…

SPANYOL LA LIGA
9. FORDULÓ
Real Madrid–Levante 1–2 (Marcelo 72., ill. Morales 7., Roger Martí 13. – 11-esből)
Később
16.15: Valencia–Leganés (Tv: Spíler2)
18.30: Villarreal–Atlético Madrid (Tv: Spíler2)
20.45:FC Barcelona–Sevilla (Tv: Spíler2)
Vasárnap
12.00:
Rayo Vallecano–Getafe
16.15: Eibar–Athletic Bilbao (Tv: Spíler2)
18.30: Huesca–Espanyol (Tv: Spíler2)
20.45: Real Betis–Real Valladolid (Tv: Spíler2)
Hétfő
21.00:
Real Sociedad–Girona (Tv: Spíler2)
Péntek
Celta Vigo–Deportivo Alavés 0–1 (Tomás Pina 58.)

20. Huesca81257–18–115

94. perc: VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK!

93. perc: ELDÖNTHETNÉ A LEVANTE! Bardi, majd Morales kerül helyzetbe, utóbbi kapu mellé lő!

90. perc: négy perc lesz a hosszabbítás.

88. perc: NEM ADJÁK MEG A REAL EGYENLÍTŐ GÓLJÁT! Benzema fejesét védi Oier, Mariano bekotorja a kapuba a kipattanót, ám lesen van a királyiak hetese!

87. perc: MARIANOOO! Ide-oda pattog a labda, végül Mariano előtt köt ki, akinek életerős lövését véde Oier!

86. perc: Vázquez rúg oda feleslegesen Moralesnek, Levante-szabadrúgás.

84. perc: Marcelo íveli középre a szabadrúgást, ám Varane-nak nem tökéletes a labda, így nem tud kapura fejelni.

83. perc: Benzema harcol ki szabadrúgást a Levante tizenhatosának bal sarkánál!

80. perc: MARCELO MEGINT! Góljához hasonló helyzetből, ezúttal ballal próbálkozik, de jóval kapu fölé küldi a labdát!

79. perc: Roger Martí helyére Emanuel Boateng érkezik.

77. perc: KAPUFA, BENZEMA! Balról, jobbal lő a hosszú felé a francia, óriási helyzet volt! A kipattanót Modric lövi rá, Oier véd!

76. perc: Postigo helyén Chema Rodríguez folytatja.

75. perc: Postigo kér ápolást, értékes másodperceket nyerve ezzek csapatának. No meg feldühítve a Real-drukkereket.

73. perc: 481 perc után megtört a Real rekordot jelentő góltalansági szériája.

72. perc: MARCELO BETALÁL, SZÉPÍT A REAL MADRID! Nagyon érett már ez a gól: Benzema gurít vissza a felfutó brazil védőnek, aki egy átvétel után jobbal, 13 méterről védhetetlen lövést küld a Levante kapujába! 1–2!

69. perc: VESZÉLYES REAL-KONTRA! Bale jut megint lövéshez, ám eltöri a labdát, így kirúgás jön.

68. perc: Mariano fejel Modric középre adása után, ám nem tud jól rábólintani, így kirúgás jöhet.

67. perc: Rochina helyén Doukouré a Levantéban.

65. perc: BAAAAAALE! Nagyszerű szabadrúgás a walesitől, Oier Olazábal viszont ezt is kiüti!

65. perc: veszélyes helyről, a tizenhatos előteréből rúghat szabdrúgást a Real Madrid!

62. perc: Bale kap labdát Modrictól a tizenhatoson belül, bal lábára cselez, ám jó lövését Oier Olazábal védi. Alig néhány másodperccel később Benzema is óriási helyzetbe kerül, bárhova lőhetné a labdát, azonban gyenge kísérletét megint védi a Levante kapusa.

60. perc: kettős csere a Realnál. Isco helyén Benzema, Asensio helyén Ceballos folytatja, ezzel nincs több cserelehetősége a királyiaknak.

59. perc: Isco cselezi el magát lövőhelyzetben.

58. perc: Roger Martí hagy ki egy helyzetet, majd szöglethez jut a Levante, ám Courtois kiüti a labdát.

56. perc: közben megdönti azt a rekordot a Real Madrid, amit nem akart. 465 perce nem szerzett gólt a királyi gárda, a klub történetében ez a leghosszabb ilyen sorozat.

56. perc: Sergio Ramos fejeli ki a beívelt szögletet.

55. perc: Rochina tökéletes keresztlabdával kínálja meg a meginduló Moralest, aki egy jó labdaátvétellel óriási gólhelyzetbe kerülhetne. Nem veszi át jól, így oda a gólhelyzet, de egy szöglet azért jár a Levanténak.

54. perc: Isco adja középre a szabadrúgást, de mentenek a Levante védői.

53. perc: Asensio harcol ki szabadrúgást a Levante-tizenhatos sarkánál, miután Cabaco ráncigálja a földre. Sárga lap.

50. perc: MODRIIIC! Isco passza után lő kevéssel a jobb alsó mellé!

48. perc: Szép Real-akció, Isco felpörgetett labdáját Bale sarokkal venné át, ez azonban most nem sikerül, így jön a kirúgás.

46. perc: Lopetegui nem vár tovább, Odriozola helyére beküldi Gareth Bale-t.

46. perc: KEZDŐDIK A MÁSODIK FÉLIDŐ!

45+3. perc: VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK!

45+3. perc: Mariano esik el gyanús körülmények között a Levante tizenhatosán belül, miután találkozik Postigóval, ám nem kap tizenegyest.

45. perc: MIRE VÁR MARIANO? 7 méterre áll a kaputól, oda rúgná a labdát, ahová akarja – túl sokat vár, így blokk van, nincs gól!

42. perc: Isco kap egy túlságosan magas indítást, nem is tud vele mit kezdeni.

39. perc: Marcelo viszi fel a labdát a szélen, kissé pontatlan passzal továbbít Iscónak, aki nem is tudja folytatni az akciót.

38. perc: Morales fut el remek csellel Ramos mellett a jobbon, visszagurít Bardinak, azonban Marcelo éppen időben ér vissza, és elválasztja a labdától a korábbi újpestit.

37. perc: közben Morales fut lesre a másik oldalon.

36. perc: Casemiro ível a hosszú oldalon feltűnő Mariano irányába, kissé magas a labda, de megpróbálja a fejest a Real hetese, ám nem tud eléggé rábólintani.

35. perc: KÉT KAPUFA A REAL MADRIDTÓL! Először Mariano, másodszor Casemiro fejese landol a keresztlécen! Oier is beleér, így szöglet jöhet.

33. perc: szépen kerül helyzetbe a Real a felállt Levante-védelemmel szemben: jobbról Odriozola és Lucas Vázquez jut be a büntetőterületen belülre, utóbbi lő, de Oier véd.

31. perc: Odriozola vesz át finom mozdulattal egy keresztlabdát, be is törne a tizenhatoson belülre, de Rochina útját állja.

29. perc: Lucas Vázquez harcol ki szabadrúgást saját térfelén, ám Casemiro pontatlan passza után gyorsan elveszti a labdát a Real.

26. perc: REAL-KAPUFA! Hosszas adogatás után Odriozola ad be, majd a túloldalon összegyűjtött labdát Marcelo viszi a tizenhatoson belülre, el is találja a jobb kapufát!

22. perc: ÓRIÁSI BRAVÚR UTÁN NINCS REAL-GÓL! Ramos fejel bele a Casemiro által továbbított labdába a kaputól 3 méterre, ám Oier óriási reflexmozdulattal véd!

20. perc: átveszi a mérkőzés irányítását a Real Madrid, érik a szépítés?

17. perc: szépít a Real Madrid, de hiába. Ramos fejese a keresztlécről a gólvonalra pattan, a kipattanót csak bekotorja Asensio, ám érvénytelenítik a találatot a bírók! Úgy tűnik, lest láttak a játékvezetők a spanyolnál.

13. perc: MÁR KÉTGÓLOS A LEVANTE ELŐNYE! Roger Martí a bal alsóba rúgja a videobírós visszanézés után megítélt tizenegyest, Courtois hiába vetődik jó irányba, nem tudja kiütni a labdát! 0–2!

12. perc: VARANE KEZEZÉSE MIATT TIZENEGYESHEZ JUT A LEVANTE!

10. perc: Isco beadása után Ramos és Asensio is lő, mindkét kísérlet a blokkon hal el.

9. perc: veszélyes helyről, a tizenhatos bal sarkától jöhet a Real szabadrúgása!

7. perc: VEZET A LEVANTE JOSÉ LUIS MORALES GÓLJÁVAL! Nagyszerű hosszú kiugratást kap Sergio Postigótól, Varane elalszik, Morales jobbra eltolja a labdát a kilépő Courtois mellett, és a kapuba lő! 0–1!

5. perc: Odriozola adja középre a labdát, Lucas Vázquez fejese viszont nem jó.

4. perc: Rochina szereli középen Modricot, ám oda a kontra, gyorsan labdát veszít a Levante.

3. perc: Asensio kap megint egy hosszú indítást, ezt beéri, középre teszi Marianónak, aki nem tudja jól irányítani a labdát, kirúgás jöhet.

2. perc: Morales tűnik el gyanús körülmények között a Real tizenhatosán belül, ám nincs tizenegyes, les miatt szabadrúgás jár kifelé.

1. perc: bátran letámad kezdésnek a Levante, ám szépen kijön a Real, végül Asensio kap egy túl hosszú indítást.

1. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!