La Liga: a Real Madrid hatgólos meccsen győzte le a Granadát

H. D.H. D.
2019.10.05. 17:54
Eden Hazard megszerezte az első gólját a Real Madridban (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 8. fordulójában a Real Madrid 4–2-re legyőzte a Granadát, így továbbra is vezeti a tabellát.

SPANYOL LA LIGA
8. FORDULÓ

Real Madrid–Granada 4–2 (Benzema 2., E. Hazard 45+1., Modric 61., James Rodríguez 92., ill. Machís 69. – 11-esből, Duarte 77.)

Furcsa kimondani, de a jelenlegi idényben mutatott teljesítmény alapján igaz: szombat délután rangadót rendeztek a Santiago Bernabéu Stadionban, a listavezető Real Madrid a második helyen álló meglepetéscsapatot, a Granadát fogadta.

A Real hét közben, a Bajnokok Ligájában kellemetlen döntetlent játszott az FC Bruges-zsel, így mindenképp javítani szeretett volna saját közönsége előtt, ennek megfelelően óriási elánnal kezdte a mérkőzést. A nyomásnak a 2. percben meg is lett az eredménye, Gareth Bale pazar külsős passza után Karim Benzema lőtt közelről gólt. 1–0

A gyors találat ellenére nem vett vissza a házigazda, sőt, Dani Carvajal, Raphaël Varane és Federico Valverde előtt is adódott lehetőség az előny növelésére. A Granada elvétve tudott csak veszélyeztetni, így a hazaiak legnagyobb gondját az jelentette, hogy a 38. percben le kellett cserélni a megsérülő Toni Kroost – a helyét Luka Modric vette át a pályán.

A kimaradt helyzetek ellenére egy gólt még szerzett a Madrid az első félidőben, a hosszabbítás első percében Valverde indítása után Eden Hazard átemelte a kapust, így tétmérkőzésen először ért el gólt a királyi gárdában. 2–0

A fordulás után enyhült a nyomás a vendégek védelmén, ennek ellenére újra betalált a Real: a 61. percben Hazard passza után Luka Modric 23 méterről védhetetlenül küldte a labdát a jobb felső sarokba. 3–0

Ekkor úgy tűnt, nem maradnak izgalmak az utolsó félórára, ám a betegséggel küzdő Thibaut Courtois-t helyettesítő Alphonse Areola tett róla, hogy ne így legyen. A francia kapus a 67. percben összehozott egy tizenegyest, amelyet Darwin Machís magabiztosan értékesített is (3–1). Tíz perc sem telt el, a Granada egy jobb oldali szöglet után újabb gólt rúgott: a beívelt labdát Víctor Díaz megcsúsztatott, Domingos Duarte pedig estében a kapuba lőtte közelről. 3–2

Az egyenlítés azonban már nem jött össze a vendégeknek, sőt, a hosszabbításban a csereként beálló James Rodríguez is beköszönt, így a Real Madrid 4–2-re legyőzte a Granadát, és továbbra is vezeti a tabellát.