La Liga: Real-jubileum és C. Ronaldo-rekord Sevillában

2018.02.18. 22:38
Cristiano Ronaldo újabb kategóriában lett (társ)rekorder a Real Madridnál (Fotó: AFP)
A Real Madrid az első félidő után még hátrányban volt Sevillában az első 45 percben remekül játszó Betis vendégeként, de a szünetet követően megfordította a mérkőzést. A madridiak a La Ligában elsőként jutottak el 6000 gólig, míg Cristiano Ronaldo beállította Raúl klubcsúcsát.

Marc Bartra kabalának mindenképpen jó volt a Betisben, hiszen a La Liga leghosszabb veretlenségi sorozatát mutatta fel a meccs előtt, a Dortmundba szerződése előtti barcelonai időszakáig visszanyúlóan a legutóbbi 36 mérkőzésén nem szenvedett vereséget. Aztán jött a Real Madrid…

A 11. percben a Real Madrid szerzett vezetést, Cristiano Ronaldo lövése után Adán vetődve védett, de a labda a kezéről középre pattant vissza, és Marco Asensio a jobb alsó sarokba bólintott. Ezt követően a Betis került fölénybe, többször is Keylor Navas kapuja közelébe jutott, s Joaquín szabadrúgásánál a Costa Rica-i nagy bravúrja kellett a gól megakadályozásához. Marcelo sérülése sem segített a Real Madridon, a brazil védőt a 30. percben le kellett cserélni.

Három perccel később az algériai Aissza Mandi fejes góljával egyenlített, majd remek Betis-akció végén, egy Junior Firpo-lövést követően Nacho lábáról a saját kapujába pattant a labda. Mandi gólja Joaquín beadásából született, az 51-szeres spanyol válogatott a 84. gólpasszát adta, ennél ebben az évezredben csak Lionel Messi, Dani Alves, Xavi és Cristiano Ronaldo készített elő több találatot a La Ligában.

A Realnak nem ment, elsősorban C. Ronaldo és Gareth Bale összjátékának hiánya volt szembetűnő.

A Betis megérdemelten vezetett a szünetben, de a második félidőben magasabb fokozatba kapcsoltak a madridiak. Az 50. percben Lucas Vázquez beadása után Sergio Ramos fejjel egyenlített, majd – ha már a klasszis támadóknak (addig) nem ment – Daniel Carvajal jobbról középre lőtt labdáját Asensio juttatta a kapuba nyolc méterről. Ez utóbbi volt a Real Madrid 6000. gólja a spanyol élvonalban, más klub még nem jutott eddig a La Ligában.

A megroppantott Betis megszórásából Cristiano Ronaldo sem akart kimaradni, a 65. percben betalált, és ezzel beállította Raúl rekordját: mindketten 264 találkozón voltak eredményesek a Real Madridban. (Amíg a spanyol ezt 741 fellépésén érte el, a portugál 424-en.)

A Betis nem adta fel, a negyedik Real-gól után talpra állt, és újra az első félidőt idézte a játék képe. A hazai nyomás a 85. percben Sergio León révén góllá érett, de az utolsó szó a csereként beálló Karim Benzemáé volt.

Bartra szép sorozata véget ért, a Real Madrid 5–3-ra nyert, és felzárkózott a harmadik helyen álló Valenciára.

SPANYOL LA LIGA
24. FORDULÓ
Real Betis–Real Madrid 3–5 (Mandi 33., Nacho 37. – öngól, Sergio León 85., ill. Asensio 11., 59., S. Ramos 50., C. Ronaldo 65., Benzema 92.)