A címvédő Barcelona nem tudott nyerni az Osasuna otthonában a 16 éves csodagyerek, Ansu Fati szép találata ellenére sem, a La Liga 3. fordulójában rendezett találkozó 2–2-re végződött.

Osasuna–Barcelona 2–2 (R. Torres 7., 81. – 11-esből, ill. Fati 51., Arthur 64.)
Getafe–Alavés 1–1 (J. Molina 24., ill. Joselu 31.)
Levante–Valladolid 2–0 (S. Leon 83., J. Morales 94.)
Betis–Leganés 2–1(Loren 54., Fekir 61., ill. Braithwaite 50.)SPANYOL LA LIGA
3. FORDULÓ

Betis–Leganés 2–1(Loren 54., Fekir 61., ill. Braithwaite 50.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

A még mindig sérült Lionel Messi és Luis Suárez nélkül utazott el az odahaza mindenkire veszélyes Osasuna otthonába a címvédő Barcelona, a Carles Pérez, Antoine Griezmann, Rafinha támadóhármassal kezdve. Nem túl jól, a szünetig egyszer sem lőtt a hazai kapu felületére, erre idén csak egy alkalommal került sor, ellenben a hazaiak egyszer betaláltak, a katalán védelem teljes csődjét Roberto Torres használta ki szép kapáslövéssel.

A legveszélyesebb Barca-támadásra a félidő hajrájáig kellett várni, Jordi Alba betört a 16-osra, elesett, majd azonnal jelezte, hogy nem ért büntetőt az eset. Ritka jelenet!

Talán ezért is fordult a futball istene a Barcelona felé, no meg a remekül cserélő Ernesto Valverde miatt is, aki volt olyan bátor, hogy a pályára küldje a 16 éves és 304 napos csodagyereket, Ansu Fatit, aki pár perc múlva örömkönnyekben tört ki, elvégre rutinos rókákat meghazudtoló módon fejelt az ötösről két védő közül a kapuba.

Nem sokat vacakolt a másik csereember, a Rafinhát váltó Arthur sem, ő a 16-os elől tekert a bal alsó sarokba, és a gólpasszt neki is Pérez adta – a szünet után egy másik Barcelonát láthatott a nagyérdemű. Nem mellékesen a brazil középpályás még nem szerzett gólt a Barca színeiben korábban.

Brandon és az egyik hazai csere, Juan Villar veszélyeztette a bajnok kapuját ezután, majd Gerard Piqué hozott össze teljesen fölöslegesen egy büntetőt, amelyet Roberto Torres értékesített – ez volt az Osasuna 1500. találata a spanyol élvonalban! 2–2

Pérez góllal tehette volna fel a koronát a szombati teljesítményére, de Arthur remek passza után egyszerűen a földbe rúgott az ötösön a labda helyett, csapatának maradt így a döntetlen a győzelem helyett.

AJÁNLÓ

Fati a Barcelona legfiatalabb La Liga-gólszerzője lett, egyben a harmadik legifjabb, aki valaha is gólt szerzett a spanyol élvonalban, nemrégiben külön cikkben emlékeztünk meg arról, hogy micsoda körülmények közül emelkedett ki a futball segítségével.

Barca: „Megmutatta a cipőjét, inkább vettünk neki újat”