La Liga: Vitolo másfél év után lőtt bajnoki gólt, nyert az Atlético

2019.08.25. 20:55
Vitolo győztes gólt szerzett (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 2. fordulójában, a vasárnap rendezett első három mérkőzésen csupán két gól esett: délután Martin Ödegaard talált be, a kora esti meccsen Vitolo volt eredményes.

A két délutáni mérkőzésen csupán Martin Ödegaard, a Real Sociedad támadója talált be a Mallorca otthonában. A Deportivo Alavés–Espanyol találkozó gól nélkül zárult.

A kora esti Leganés–Atlético Madrid találkozón sem szakadt ki a gólzsák, a gól nélküli első félidőt követően a 71. percben szerezte meg a vezetést a labdát az egész meccsen többet birtokló Atlético, miután a nyáron 126 millió euróért igazolt Joao Félix jó cselekkel tört be jobbról a tizenhatoson belülre, majd Vitolóhoz játszott, aki jó átvétel után jobbról a hosszú alsóba lőtt.

Vitoló ezzel hosszú és gólínséges szériát zárt le: legutóbb tavaly márciusban talált be élvonalbeli bajnoki mérkőzésen – ráadásul ezzel rögtön plusz két ponthoz juttatta csapatát, mert a Leganés a hajrában nem tudott újítani, így 1–0-ra az Atlético győzött.

SPANYOL LA LIGA
2. FORDULÓ

Mallorca–Real Sociedad 0–1 (Ödegaard 83.)
Deportivo Alavés–Espanyol 0–0
Leganés–Atlético Madrid 0–1 (Vitolo 71.)

KÉSŐBB
FC Barcelona–Real Betis 5–2 (Griezmann 41., 50., Pérez 56. Jordi Alba 60., Vidal 77., ill. Fekir 15., Morón 79.)

1. Sevilla 2 2 3–0 +3 6
2. Atlético Madrid 2 2 2–0 +2 6
3. Real Madrid 2 1 1 4–2 +2 4
4. Valladolid 2 1 1 3–2 +1 4
5. Real Sociedad 2 1 1 2–1 +1 4
5. Athletic Bilbao 2 1 1 2–1 +1 4
7. Osasuna 2 1 1 1–0 +1 4
7. Alavés 2 1 1 1–0 +1 4