La Liga: Nolito szemfüles gólt lőtt; a Valencia ikszelt Granadában

2020.07.04. 23:58
Nolito okosan tekert a rövidbe, de csak egy pontot szerzett a Celta a Betis ellen (Fotó: imago-images.de)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 34. fordulójában a Celta Vigo 1–1-es döntetlent játszott a Real Betis együttesével. A Valladolid 1–0-ra legyőzte az Alavést, a Valencia 2–2-t játszott a Granadával.

CELTA VIGO–REAL BETIS 1–1

A Celta Vigo a 17. helyről várta a mérkőzést, így fontos lett volna a csapatnak egy győzelem – ebben az esetben a 14. pozícióba ugrott volna fel a gárda.

Nem is kellett sokáig várni az első gólra, amelyet a hazaiak szereztek meg, a Manchester City korábbi szélsője, Nolito révén: a spanyol a tizenhatos sarkáról végzett el szabadrúgást, mindenki – még a kapus is – beadásra számított, ő azonban szemfüles volt, s a rövid alsót vette célba. A nagyon okos és pontos tekerésre nem ért oda a kapus, ezzel vezetett a Celta (1–0).

A Betis sokáig futott az eredmény után, s a mérkőzés vége előtt tíz perccel összejött az egyenlítés. Joaquín beadása után Feddal találta magát teljesen üresen, átvette a labdát, majd bebombázta azt a kapu közepébe (1–1).

VALLADOLID–DEPORTIVO ALAVÉS 1–0

Már mindenki elkönyvelte, hogy a Valladolid újabb döntetlent játszik – a tabella 14. helyén álló csapat az elmúlt öt mérkőzéséből négyszer ikszelt – a végén azonban csak begyötörte a győztes gólt az Alavés ellen. A tizenhatos sarkáról elvégzett szabadrúgás kétszer is megpattant, majd Joaquín Fernández találta meg a labdát, nem is tétovázott, állítás nélkül lőtt a bal alsóba.

A gól a 88. percben érkezett, s az Alavésnekmár nem volt válasza, így zsinórban ötödik vereségét szenvedte el a La Ligában, s 35 pontjával még nem lehet nyugodt a bennmaradást illetően.

GRANADA–VALENCIA 2–2

A mérkőzésen sokáig nem esett gól, a 61. percben a Granada egy tizenegyesből szerzett találattal szerezte meg a vezetést. A hazaiak jobban játszottak a „denevéreknél”, akiknek két lövés elég volt ahhoz, hogy néhány perc alatt megfordítsák a találkozót: előbb Manu Vallejo lőtte ki a jobb alsót, majd Goncalo Guedes kapásból zúdított a felsőbe, így az utolsó negyedórának már Valencia-vezetéssel indultak neki a csapatok.

A Granada az egész meccsen jobban játszott, s a végén is rendesen beszorította a Valenciát, amely nem bírta a nyomást. A 86. percben Fede Vicoa 20 méterről megítélt szabadrúgásból lőtte kapura a labdát, s Cillessen nem ért le időben…(2–2).

SPANYOL LA LIGA

34. FORDULÓ
Celta Vigo–Real Betis 1–1
(Nolito 22., ill. Feddal 79.)
RealValladolid–Deportivo Alavés 1–0 (J. Fernández 88.)
Granada–Valencia 2–2 (C. Fernández 61. – 11-esből, Fede Vico 86., ill. Manu Vallejo 63., G. Guedes 68.)