La Liga: nincs Bale? Nincs CR? Van James! Van Benzema!

2016.09.18. 22:35
James Rodríguez újra csúcsformában, vezére volt a Realnak (Fotó: Reuters)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó bajnokság (La Liga) 4. fordulójában a Real Madrid Cristiano Ronaldo és Gareth Bale nélkül is 2–0-ra legyőzte idegenben az Espanyolt, így továbbra is százszázalékos.

Már szombaton lehetett tudni, hogy a két klasszis kihagyja a találkozót, így a kisebbik barcelonai csapat előtt felvillant a remény, hogy most bravúrt érhet el a Real Madrid ellen. CR-t és Bale-t Lucas Vázquez és Marco Asensio helyettesítette.

Csupán 19 perc telt el, és újabb érzékeny veszteség érte a blancókat, Casemiro ugyanis megsérült, helyére Toni Kroos állt be. A német középpályás ugyanis pihenőt kapott, mert most James Rodríguez kezdett.

A kolumbiai a Zinédine Zidane-érában talán nem futballozott ilyen jó formában, mint mostanában, egyre több bizalmat kap, ezt pedig a szünet előtt góllal hálálta meg, két szép csel után 20 méterről kilőtte a bal alsó sarkot (0–1).

A 2014–2015-ös szezon kezdete óta egyetlen középpályás sem lőtt több gólt a tizenhatoson kívülről a top öt bajnokságból, mint James, már 11-nél jár, és összesítésben is csak Lionel Messi (12-vel) előzi meg.

A vendégek már korábban is vezethettek volna két góllal, ám Karim Benzema fejes gólját les miatt még nem adta meg a játékvezető, a 71. percben egy villámgyors támadás végén Lucas Vázquez beadása után lőtte ki a francia támadó a bal alsót (0–2).

Mióta összeállt a BBC (a 2013–2014-es szezon kezdete óta) ez volt a trió tagjainak (Bale, Benzema, Cristiano Ronaldo) 300. gólja a Real Madridban.

A Bajnokok Ligája címvédője tartalékos összeállításban is nagyszerűen futballozott, így továbbra is százszázalékos mérleggel vezeti a La Ligát.