La Liga: nem volt Atlético-ünnep Torres 500. bajnokija

2017.01.28. 18:11
Nem bírt a Deportivo Alavésszel az Atlético Madrid a spanyol La Liga 20. fordulójának szombati mérkőzésén, a gól nélküli döntetlennel újabb pontokat hullajtott el, így még távolabb kerülhet a dobogós helyeken állóktól.

Az Atléticóban az utolsó 30 percben szóhoz jutó Fernando Torres az 500. bajnokiját játszotta, de ő sem tudott gólt szerezni Diego Simeone csapatában.

Sőt, a nagynevű rivális ellen magát felszívó Alavés jobban rászolgált volna a győzelemre, mint fásult vendége: 19-szer lőtt kapura, ennyiszer ebben a szezonban csak a Barcelona célozta meg 90 percen belül az Atlético kapuját. A túloldalon Antoine Griezmann ötször találta el a kaput – ez az első meccse a szezonban, hogy ennyiszer próbálkozott, és egy gólt sem szerzett.

Az Eibar 3–1-re legyőzte a Deportivo La Corunát, ezzel átmenetileg feljött a 8. helyre – a Celta Vigo az esti, Leganás otthonában aratott győzelmével visszaelőzte.

SPANYOLORSZÁG, LA LIGA
20. FORDULÓ
Alavés–Atlético Madrid 0–0
Eibar–Deportivo La Coruna 3–1 (Adrián 4., Sergi Enrich 15., Lejeune 72., ill. Colak 19.)
Villarreal–Granada 2–0 (Bruno Soriano 42., Álvaro 73.)
Leganés–Celta Vigo 0–2 (Álvaro Lemos 32., Guidetti 66. – 11-esből)

1. Real Madrid 18 13 4 1 48–17 +31 43
2. Sevilla 19 13 3 3 42–25 +17 42
3. Barcelona 19 12 5 2 51–17 +34 41
4. Atlético Madrid 20 10 6 4 34–16 +18 36
5. Real Sociedad 19 11 2 6 31–25 +6 35
6. Villarreal 20 9 7 4 28–14 +14 34