La Liga: nem tudott élre állni az Atlético Madrid

2019.10.29. 20:58
Egy kép többet mond ezer szónál: az Atlético Madrid játékosai a lefújás után (Fotó: AFP)
Az Atlético Madrid 1–1-es döntetlent ért el a Deportivo Alavés vendégeként a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 11. fordulójában.

Átmenetileg élre állhatott volna az Atlético Madrid, ha nyer a Deportivo Alavés vendégeként. A mérkőzés első félideje nem hozott gólt, sőt, egészen 70. percig kellett várni az első találatra. Ekkor Ángel Correa kiugratta Álvaro Moratát, aki az ötösről a jobb alsóba gurított (0–1).

Sokáig nem örülhetett azonban a fővárosi együttes, a 83. percben egyenlített az Alavés: a Premier League-et is megjáró Lucas Pérez forgolódott a tizenhatos jobb sarkánál, középre tolta a labdát, majd jó 20 méterről kipókhálózta a jobb felső sarkot. 1955 után ő lett az első futballista, aki egymást követő öt bajnokin eredményes volt az Alavés színeiben (1–1).

Az Atlético legutóbbi öt bajnokiján így már a negyedik döntetlenjét könyvelhette el, az alsóházban tanyázó Alavés pedig értékes pontot tartott otthon.