La Liga: Morata remekelt, fordított és nyert az Atlético az Espanyol ellen

T. I.T. I.
2019.11.10. 18:09
Álvaro Morata volt az Atlético-siker kulcsa (Fotó: AFP)
Az Atlético Madrid hazai pályán 3–1-es sikert ért el az Espanyol ellen a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 13. fordulójában, ezzel a tabella 3. helyén áll.

2016 áprilisában fordult elő legutóbb egy Atlético Madrid–Espanyol vagy Espanyol–Atlético mérkőzésen, hogy mind a két csapat gólt érjen el, azóta, aki vezetést szerzett, hozta is a győzelmet – igaz a hat meccs alatt becsúszott egy 0–0 is…

Egészen a mai találkozóig.

A 39. percben jártunk, amikor Koke aludt el saját tizenhatosa előterében, Victor Sánchez elcsente tőle a labdát, majd Sergi Darderhez passzolt, aki 15 méterről védhetetlen lövést eresztett meg a hazai kapu jobb oldalába (0–1).

Csakhogy Diego Simeone együttese ettől nem tört meg, sőt, képes volt még egy sebességi fokozattal feljebb kapcsolni, s Álvaro Morata zseniális mozdulata után Ángel Correa lényegében a gólvonalról fejelte a kapuba a labdát, ezzel egyenlített (1–1).

A második játékrészben Morata maga is betalált, majd a 91. percben az Espanyol góljánál nagyot hibázó Koke tette fel a pontot az i-re, beállítva a 3–1-es végeredményt.

SPANYOL LA LIGA
13. FORDULÓ
Atlético Madrid–Espanyol 3–1
(Correa 45+1., Morata 58., Koke 91., ill. Darder 39.)
Korábban
Mallorca–Villarreal 3–1 (Lago 13. – 11-esből, Dani Rodríguez 23. – 11-esből, Kubo 53., ill. Cazorla 49. – 11-esből)
Athletic Bilbao–Levante 2–1 (Muniain 57., Capa 88., ill. Postigo 45+1.)
Getafe–Osasuna 0–0