La Liga: menekül a Getafe, tart a Depor mélyrepülése

2016.05.01. 20:14
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 36. fordulójában a Depor vendégeként nyert két góllal a Getafe. Utóbbi számára jól jött a kiesés ellen vívott csatában a megszerzett három pont, előbbi viszont gyenge periódusban van, és egyre inkább közel kerül a veszélyes zónához.

A vendégek mindkét félidő hajrájában eredményesek tudtak lenni, a házigazdák a 64. perctől emberhátrányban játszottak.

A Depor tizenegyedik mérkőzését bukta el, pályaválasztóként viszont a leggyengébb a mutatója a ligában: 18. mérkőzésén ez volt a hatodik veresége. A legutóbbi három hazai bajnokiján egyetlen pontot sem gyűjtött, gólt is csak egyet szerzett, viszont kapott összesen 13-t. A Getafe a kilencedik győzelmét aratta, 18. idegenbeli fellépésén a harmadikat. A legutóbbi három fordulóban hét pontot gyűjtött be, hatot vendégként. Megyeri Balázs kispados volt a győztes vendégeknél.

LA LIGA
36. FORDULÓ
Deportivo La Coruna–Getafe 0–2 (Pedro León 41., Vigaray 85.)
KÉSŐBB
20.30: Valencia–Villarreal (Tv: Sport1)
KORÁBBAN
Espanyol–Sevilla 1–0 (Caicedo 52.)

Athletic Bilbao–Celta Vigo 2–1 (Aduriz 38. – 11-esből, Raúl García 72., ill. Orellana 13.)

1. Barcelona 36 27 4 5 104–29 +75 85
2. Atlético Madrid 36 27 4 5 60–16 +44 85
3. Real Madrid 36 26 6 4 105–32 +73 84
4. Villarreal 35 17 10 8 42–31 +11 61
5. Athletic Bilbao 36 17 7 12 56–45 +11 58
6. Celta Vigo 36 16 9 11 50–57 –7 57
7. Sevilla 36 14 10 12 49–43 +6 52
8. Valencia 35 11 11 13 44–42 +2 44