La Liga: megvan a Bilbao első hazai sikere az idényben

K. T. I.K. T. I.
2020.10.18. 16:01
Inaki Williams (9) biztosította be a Bilbao hazai sikerét (Fotó: AFP)
A Levante ellen szerezte meg első hazai sikerét a 2020–2021-es spanyol bajnoki labdarúgóidényben (La Liga) az Athletic Bilbao.

A piros-fehér csíkos mezű házigazda hiába támadott jóval többet a Levanténél, az első félidőben még nem tudta megszerezni a vezetést a két hárompontos csapat csörtéjén.

A második félidőben aztán még tovább fokozódott a nyomás a vendégkapun – a 68. percben pedig a valenciai védők hathatós közreműködése mellett (a nyáron Torinóból megszerzett) Álex Berenguer megszerezte a vezetést az Athleticnek. A 25 éves szélső védővel a nyakán, éles szögből tudta kilőni a hosszú alsót (1–0) – s néhányan már ekkor feltehették magukban a kérdést, vajon a Levante hálóőre, Ruiz Ojeda nem volt-e ludas a gólban...

Berenguer nem sokkal később a második találatát is megszerezhette volna – ami azt illeti, meg is szerezte –, ám a VAR közbeszólt, a leshelyzet ekkor még életben tartotta a Levante reményeit.

A 79. percben ismét egy labdaszerzést követően indított gyors akciót a házigazda, ezúttal a saját nevelésű, 22 éves balszélső, Jon Morcillo játszott főszerepet, az alapvonaltól élesen középre lőtt centerezése elsuhant a kivetődő Ojeda keze alatt, majd a hosszúnál érkező Inaki Williams higgadtan a kapuba helyezett (2–0).

Talán nem esünk túlzásba, ha azt mondjuk, a 25 éves kapus nem fogja büszkén mutogatni a mérkőzés összefoglalóját odahaza.

A volt újpesti Enisz Bardi 82 percet kapott – az idényben négy meccsen egy gólpassznál járó északmacedón játékmester ezúttal nem tudott segíteni a Levantén.

A Bilbao először nyert hazai pályán, míg a Levante zsinórban a harmadik vereségét szenvedte el.

A Villarreal aztán 2–1-re legyőzte a Valenciát, így a tabella élére ugrott (ahol az esti mérkőzésekig maradhatott). A hazaiak Paco Alcácer tizenegyesével már a hatodik percben vezetést szereztek, s ugyan a Valencia Goncalo Guedes szépségdíjas lövésével még a szünet előtt egyenlíteni tudott, a második félidő közepén Dani Parejo még Guedes gólján is túltett: 20 méterről úgy lőtt a kapuba, hogy a labda a lécről vágódott a gólvonal mögé, a kapus hiába vetődött.