La Liga: szenvedett, de fordított a Barca a kiesőjelölt ellen

2018.01.28. 22:40
Lionel Messi volt a Barca megmentője (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 21. fordulójában a listavezető Barcelona hazai pályán hátrányból fordítva 2–1-re legyőzte a Deportivo Alavést. A katalánok góljait Luis Suárez és Lionel Messi szerezte.

Az éllovas Barcelona – amelyben először kezdett a nemrég a Liverpooltól szerződtetett Philippe Coutinho – az Alavést látta vendégül, azaz történetesen a legutóbbi együttest, amely bajnoki mérkőzésen vendégként győzni tudott a Camp Nouban (még 2016 szeptemberében 2–1-re).

A kiesés elől menekülő vitoriaiak – akik az előző idényben a Király-kupa döntőjéig meneteltek, ott pedig épp a Barcától kaptak ki – emlékezhettek arra a tavalyelőtti idegenbeli sikerre, mert ezúttal is piszkosul megnehezítették a bajnokaspiráns dolgát.

Olyannyira, hogy – a mostani kiírásban először – a Barca a saját pályáján kénytelen volt hátrányban pihenőre vonulni a félidőben. A veszélyes kontrákra építő baszk gárda ugyanis a 23. percben a svéd John Guidetti találatával került előnybe. 0–1

A januárban a Celta Vigótól kölcsönvett Guidetti pályafutása során ezzel együtt tizenkét gólt szerzett a La Ligában, ebből hármat a Barcelona ellen.

Ernesto Valverde, a katalánok trénere az 52. percig várt, ekkor Sergi Robertót és Jordi Albát küldte be a kispadról, s a két szélsőjátékos beálltával feljavult a Barca.

A folytatásban Gerard Piqué mentett óriási a sokadik Alavés-kontra végén, majd Paulinho óriási helyzetet puskázott el, amikor a kapu torkában belepöckölt a labdába, de a földön fekvő Fernando Pacheco fejét találta el vele.

Nem hagyta a végére az egyenlítést az óriási labdabirtoklási fölényben futballozó Barca: a 72. percben Andrés Iniesta beadásából Luis Suárez lőtt a hosszú sarokba – igaz, Piqué is beleért még a labdába az uruguayi lökete után, s a visszajátszások alapján nem kizárt, hogy az alkarjával… 1–1

Suáreznek ez volt a tizenhatodik gólja a bajnokságban, a legutóbbi nyolc körben egyaránt eredményes volt.

Áttört a gát, bő tíz perccel később pedig jött egy másik, menetrend szerinti Barca-járat: a kétszázadik hazai bajnokiját játszó Lionel Messi pazar gólt lőtt szabadrúgásból. 2–1

Nem sokkal utána a túloldalon Samuel Umtiti kezét találta el egy lövés a tizenhatoson belül, de a játékvezető sípja néma maradt. Így ezzel sorozatban a 74. fordulóban sem ítéltek büntetőt a Barca ellen.

A Barcelona nehezen, de megszerezte a három pontot, ezzel továbbra is utcahosszal vezeti a spanyol bajnokságot, s nem mellesleg még mindig veretlen. A gránátvörös-kékek ezzel beállították történetük legjobb ligarajtját az első 21 fordulóban megőrzött veretlenséggel. Valverdéék 18 győzelem mellett háromszor ikszeltek, míg az eddigi egyedül árválkodó csúcsot Pep Guardiola alakulata állította fel a 2009–2010-es évadban (17 győzelem, 4 döntetlen).