La Liga: meglepetés – a Bilbao pontot csent a Real Madridtól

2018.09.15. 22:37
A Real Madridnak csak ikszre futotta az Athletic Bilbao ellen (Fotó: AFP)
A Real Madrid 1–1-es döntetlent játszott az Athletic Bilbaóval a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 4. fordulójában.

A Real Madrid már az első perctől kezdve nagy mezőnyfölényt alakított ki, térfeléhez szegezte a Bilbaót. Julen Lopetegui együttese azonban sokáig egyáltalán nem tudott említésre méltó helyzetet kidolgozni.

A 32. percben nagy meglepetésre a Bilbao szerzett vezetést – egy gyönyörű támadás végén Inaki Williams kapott kiváló labdát a madridi ötös jobb szélénél, a kivetődő Thibaut Courtois mellett laposan középre passzolt, a remek ütemben érkező Iker Muniain pedig közvetlen közelről a madridi kapuba lőtt (1–0).

A második félidőre egy agresszívabb Real Madrid jött ki, aminek a 64. percben meg is lett az eredménye: Gareth Bale ívelt be jobbról, a nem sokkal korábban beálló Isco pedig négy méterről a kapu jobb oldalába bólintott (1–1).

Hiába nyomott a folytatásban is a Madrid, a lehetőségeit nem tudta gólra váltani – az Athletic Bilbao pontot csent a Realtól, amely az iksszel már nem hibátlan a bajnokságban, s kétpontos hátrányba került a Real Sociedadot legyőző Barcelonával szemben.

SPANYOL LA LIGA
4. FORDULÓ

Athletic Bilbao–Real Madrid 1–1 (Muniain 32., ill. Isco 64.)
Real Sociedad–Barcelona 1–2 (Aritz Elutondo 12., ill. Luis Suárez 63., O. Dembélé 66.)
Atlético Madrid–Eibar 1–1