La Liga: már megint a Levante – kikapott a Barcelona!

K. D.K. D.
2019.11.02. 18:01
Óriási meglepetésre a Levante megint legyőzte a Barcelonát! A katalánok „mumusa” most 3–1-re nyert hazai pályán a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 12. fordulójában.

A Barcelonánál sok jó emléket nem őriznek a Ciudad de Valencia Stadionról, elvégre 2018 májusában például 5–4-re nyertek a hazaiak Messiék ellen, sőt, 2019 januárjában a Spanyol Kupában is le tudta győzni otthon a Barcelonát a Levante. Igaz, akkor ez a továbbjutás szempontjából már nem számított.

A forduló előtt a tabella 12. helyét elfoglaló Levante szépen tartotta magát a Barcelona ellen, egészen a 38. percig…

Miramón szerelte szabálytalanul a tizenhatoson belül a Barcelona védőjét, Nélson Semedót, a játékvezető pedig gondolkodás nélkül a tizenegyespontra mutatott!

A labda mögé Lionel Messi állt, és ahogy azt megszokhattuk tőle, higgadtan értékesítette a büntetőt: a bal felsőbe vágta a labdát, így esélye sem volt a jobbra vetődő kapusnak (0–1).

Megint kikapott a Levantétől a Barcelona (Fotó: AFP)

Az összes sorozatot nézve ez volt a Barcelona klasszisának 500. ballábas gólja pályafutása során. Összességében 609-nél tart. Ebből az is kiderül, hogy gránátvörös-kékben szerzett góljai 82.1 százalékát a bal lábával szerezte Messi.

A vezetést ugyan megszerezte a Barcelona, de a vendégek játéka, és különösen a védekezésük ettől függetlenül nagyon messze volt a tökéletestől.

És ezt ki is használta a Levante a fordulás után, méghozzá villámgyorsan!

A Sevilla–Atlético Madrid rangadóról ide kattintva olvashat!

A 61. percben rossz felszabadítást követően José Campana bombázott Marc-André ter Stegen kapujába tíz méterről (1–1), majd a 63. percben Borja Mayoral talált be gyönyörű csavarással (2–1).

És itt még mindig nem állt meg a Levante! A 68. percben ugyanis megint rosszul szabadított fel a Barcelona védelme, a labda a teljesen üresen álló Nemanja Radoja elé került, aki kapásból pont úgy lőtte el a labdát, hogy az védhetetlenül a kapuba szállt (3–1).

A 74. percben Messi újra betalált, ezúttal azonban a videobíró segítségével visszanézett találatból nem lett gól, kiderült ugyanis, hogy Antoine Griezmann lesen volt a támadás elején.

Maradt tehát a 3–1, ezzel óriási meglepetésre ismét vereséget szenvedett a Barcelona a Levante otthonában, amivel óriási esélyt adott a Real Betis ellen pályára lépő Real Madridnak, hogy átvegye a vezetést a tabellán!

SPANYOL LA LIGA
12. FORDULÓ
Levante–Barcelona 3–1 (Campana 61., Borja Mayoral 63., Radoja 68., ill. Messi 38. – 11-esből)
KORÁBBAN
Espanyol–Valencia 1–2 (Marc Roca 31. – 11-esből, ill. Parejo 69. – 11-esből, Maxi Gómez 80.)