La Liga: Luis Suárez volt a Barca vezére Granadában

2017.04.02. 22:39
Luis Suárez és Guillermo Ochoa sokszor csatázott egymással a meccsen (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 29. fordulójában a Barcelona három góllal nyert Granadában. A mérkőzés főszereplője Luis Suárez volt. A katalánok uruguayi légiósa az első félidőben különösen sokat dolgozott és került helyzetbe, gólját is akkor szerezte. A második félidőben nagyot küzdött a hazai védőkkel, akkor gólpasszt adott, és a harmadik Barca-gólnál is benne volt az akcióban.

Luis Enrique ismét négy négy hármas hadrendben küldte pályára a Barcelonát, amely a Ter Stegen – Sergi Roberto, Mascherano, Mathieu, Jordi Alba – Busquets, Rakitic, Rafinha – André Gomes, Luis Suárez, Neymar összeállításban kezdett. Lionel Messi sárga lapos eltiltás miatt nem állhatott az edző rendelkezésére.

Bátran kezdett a Granada, a házigazdák a mezőnyben egyenlő félként küzdöttek a címvédővel. A katalánok igyekeztek megtartani a labdát, és elsősorban a Neymar, Luis Suárez páros kreativitását kihasználva akciókat vezetni, de a gól nem volt benne a játékukban. A 17. percben Rafinha vált ki a játékból sérülés miatt – a csatár Paco Alcácer állt be a helyére a vendégeknél –, aztán a félidő közepén a szerencse is kellett a hazaiaknak, hogy ne kerüljenek hátrányba. A 24. perc Luis Suárez nyesett a tizenhatos vonaláról álló helyzetből, látványosan a lécre – Neymar óriási lesről azért megzörgette a hálót –, majd három perccel később az uruguayi emberes bombáját bravúrral védte Guillermo Ochoa. A kipattanó után az uruguayi ismételhetett, de immár védővel a nyakában lövése az oldalhálóban kötött ki. A lehetőségek kimaradtak ugyan, de kirajzolódtak a pályán az erőviszonyok: támadásban maradt a Barcelona, beszorult a Granada a saját térfelére. Még inkább tizenhatosának előterébe.

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg a La Liga 2016–2017-es kiírását?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Paco Alcácer előtt is adódott lehetőség, majd Luis Suárezt lövés közben birkózták le a hazai tizenhatoson belül – védője két kézzel csimpaszkodott a hátára –, de utóbbi esetet követően a földre kerülő uruguayi támadó hiába reklamált büntetőt. Viszont érződött a vendégeken: megrogyni érzik ellenfelüket, önmagukat meg lendületben, és ennek szándékukban áll góllal nyomatékot adni. Már éppen kezdett fellélegezni a szorításból a házigazda, amikor a 45. percben vezetést szerzett a vendégcsapat. Egy hosszú kiugratásra Luis Suárez rajtolt rá, aztán a tizenhatosról átemelte a kifutó Ochoát (0–1).

Jó érzékkel cseréltek a szünetben a hazaiak: a friss erő, Jérémie Boga az 50. percben egyenlített (1–1). A Chelsea 20 éves francia korosztályos válogatott kölcsönjátékosa a jobbösszekötő helyén nagyszerű kiugratást kapott, a Barca-védői messze lemaradva követték, így lőtávolra érve szépen centizte ki a kapu jobb oldalát. Az ikszes állásnál inkább a vendégek domináltak, de nagy helyzetet nem sikerült kidolgozniuk. A 64. percben aztán Luis Suárez brusztolt ki magának pozíciót, és emelt a védők mögé, a labdára rástartoló Paco Alcácer pedig nem hibázta el a ziccert (1–2). A nyáron szerződtetett, gólképtelensége miatt sokat bírált támadó legutóbbi négy bajnokija közül a harmadikon volt eredményes. Nincs is több bajnoki gólja...

A 67. percben pályára lépett Andrés Iniesta, a Barca azonban ritkán színezte a játékot, inkább tartotta a labdát, altatta az ellenfelét és ölte az időt. A hazaiak labdaszerzés után erőtartalékjaikat mozgósítva próbálkoztak ellentámadásba lendülni, de nem kerültek Ter Stegen kapujának közelébe. A 82. percben még nagyobb bajba került a házigazda: létszámban megfogyatkozott. Második sárga lappal Uche Agbo szállt ki a hajrából. Fél perc múlva eldőlt a meccs: Ivan Rakitic lapos átlövése védői segédlettel a jobb alsóban kötött ki (1–3). A labda ugyanis elkerülte volna a kaput, de a blokkolni szándékozó David Lombánon megpattant, így kapott olyan gellert, amitől a kapuba került. A végjátékban csak sikerült összehozni Neymar századik Barca-gólját (1–4), a brazil csatár Paco Alcácer beadását vágta be kapásból a hosszún.

All Goals & Highlights HD - Granada CF 1-4... by livescoreIn

SPANYOLORSZÁG
LA LIGA, 29. FORDULÓ
Granada–Barcelona 1–4 (Boga 50., ill. Luis Suárez 44., Paco Alcácer 64., Rakitic 83., Neymar 91.)
KORÁBBAN
Real Madrid–Deportivo Alavés 3–0 (Benzema 31., Isco 85., Nacho 88.)
Valencia–Deportivo La Coruna 3–0 (Garay 10., Albentosa 29. – öngól, Joao Cancelo 91.)
Sevilla–Sporting Gijón 0–0

HÉTFŐN JÁTSSZÁK
20.45: Celta Vigo–Las Palmas

PÉNTEKEN ÉS SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Real Sociedad–Leganés 1–1
(Juanmi 53., ill. Alexander 30.)
Málaga–Atlético Madrid 0–2 (Koke 26., Filipe Luís 74.)
Osasuna–Athletic Bilbao 1–2 (Sergio León 79., ill. Aduriz 12., Williams 44.)
Villarreal–Eibar 2–3 (R. Soriano 18., 89., ill. Pedro León 48. – 11-esből, Kike 54., Inui 77.)
Espanyol–Real Betis 2–1
(Javi Fuego 87., Reyes 90., ill. Rubén Castro 78. – 11-esből)