Két büntetőt adott a Levante a Real Madridnak

2019.02.24. 20:35
Bale egyéni gól-nem-öröme (Fotó: AFP)
Büntetőből szerzett két góllal 2–1-re nyert a Real Madrid a Levante otthonában a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, a La Liga 25. fordulójában.

SPANYOL LA LIGA
25. FORDULÓ

Levante–Real Madrid 1–2 (Roger 60., ill. Benzema 43. – 11-esből, Bale 78. –11-esből)
Kiállítva:Rochina (88. Levante, a kispadról), ill. Nacho (Real Madrid, 86.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Alaposan felkészült a Levante a Real Madrid elleni mérkőzésre: egyrészt alaposan eláztatták a pályát, és nagyon élt a Roger, José Luis Morales csatárkettős a bokáig érő vízben, kész csoda, hogy nem döntötték el az első félidőben a mérkőzést a valenciaiak. Igaz, ezt csak maguknak köszönhetik: Roger kétszer is a kapufát találta el, a védő Rober Pier két ziccert is elrontott, Enisz Bardhi meg teljesen fölöslegesen összehozott egy büntetőt a Real Madridnak, amelyet Karim Benzema értékesített.

A szünet után is jobban, de már góllal kezdett a Levante a fonalat továbbra sem találó Real ellen, Roger ezúttal már betalált. Ettől sem kaptak lábra igazán a madridiak, de hatalmas szerencséjük volt, mert a hazaiak csereembere, Cheick Doukouré akkorát rúgott Casemiro sípcsontjába (vagy milliméterekkel mellé, ezt a sokadik visszajátszás sem lehetett biztosan eldönteni, de bízzunk a VAR-ban), hogy azért is tizenegyes járt, s ezt Gareth Bale gólra váltotta.

Csereként állt be a walesi is, de nem a csalódást keltően, helyzeteket rontó Vinícius Juniort, hanem a lesérült Benzemát váltotta, és gólöröm helyett eltolta magától a társait. Nacho piros lapjával adott még egy esélyt az ellenfelének a hajrában a Real, de ezzel sem élt a Levante: szerencsés győzelmet aratott a Real.

KORÁBBAN

Leganés–Valencia 1–1(Braithwaite 89., ill. Kondogbia 22.)
Atlético Madrid–Villarreal 2–0(Morata 31., Saúl 88.)
Real Valladolid–Real Betis 0–2(Mandi 45+3., Joaquín 87.)
Sevilla–FC Barcelona 2–4(J. Navas 22., Mercado 42., ill. Messi 26., 68., 85., L. Suárez 93.)
Getafe–Rayo Vallecano 2–1(Jaime Mata 28., J. Molina 68., ill. Raúl de Tomás 58.)
Deportivo Alavés–Celta Vigo0–0
Athletic Bilbao–Eibar 1–0(Raúl García 1.)
Espanyol–Huesca 1–1(Granero 20., ill. Etxeita 47.)