La Liga: Levante-pontmentés a 97. percben, videós büntetőből

K. F.K. F.
2020.06.13. 00:14
A Granada öt forduló óta őrzi veretlenségét (Fotó: AFP)
A 97. percben értékesített tizenegyessel harcolt ki 1–1-es döntetlent a Levante a Valencia vendégeként a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 28. fordulójának péntek késő esti mérkőzésén. A játéknap korábbi meccsén sokáig a vendég Getafe vezetett, de a Granada nyert 2–1-re.

VALENCIA–LEVANTE 1–1

A városi derbi sokáig nem hozott gólt, aztán az addig csak kapufákig jutó Valencia – amely a 74. percben emberelőnybe került – a 89. percben, Rodrigo révén megszerezte a vezetést. A Levante nem adta fel, és a 97. percben, videózás után megítélt büntetőből Gonzalo Melero egyenlített.

Mouctar Diakhaby, a Valencia francia védője az utóbbi két tétmérkőzésén összesen három tizenegyest „hozott össze” az ellenfeleknek – a mostanit megelőző kettőt az Atalanta elleni márciusi BL-nyolcaddöntő-visszavágón (3–4).

GRANADA–GETAFE 2–1

Timor az első félidő derekán szerzett vezetést a vendégcsapatnak, amely a hajrá kezdetéig őrizte előnyét, akkor viszont tíz percen belül megfordult az állás.

Carlos Fernández már az egyenlítésben is oroszlánrészt vállalt – akkor még Djenéről, a Getafe védőjéről pattant a labda a kapuba –, a győzelmet eredményező gólt aztán már ő maga vágta be, a saját kipattanó lövésére időben érkezve.

A Getafe 2017 szeptembere óta (Deportivo La Coruna, 1–2) először veszített el olyan bajnoki mérkőzést, amelyiken vezetett – írja az Opta –, míg a Granada öt forduló óta őrzi veretlenségét (három győzelem, két döntetlen).