La Liga: les volt vagy nem? A Real Madrid kikapott az újonctól!

2017.10.29. 18:08
Cristiano Ronaldo lövése (és Isco gólja) után még a Real Madrid vezetett (Fotó: AFP)
A Real Madrid idegenben 2–1-re kikapott az újonc Gironától a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 10. fordulójában. A katalánok győztes találata erősen lesgyanús helyzetből született.

A Real Madrid a lehető legerősebb összeállításában lépett pályára, az alapemberek közül Keylor Navas, Dani Carvajal és Gareth Bale sérülés miatt hiányzott. A védelem tengelyében Sergio Ramos mellett Raphaël Varane kapott lehetőséget, aki a 200. meccsén szerepelt a királyiak mezében, ám csak az első félidőt tölthette a pályán, mivel a szünetben kisebb sérülése miatt Zinédine Zidane lecserélte.

A blancók a 12. percben Isco révén megszerezték a vezetést, körülbelül 20 másodperccel azután, hogy a hazaiak eltalálták a kapufát. A kontrából Karim Benzema játszotta meg a bal oldalon Cristiano Ronaldót, aki egy csel után kapura lőtt, Bono védett, de a kipattanót Isco közelről bepasszolta. Ez a gól nagyban hasonlított a Barcelona középpályása, Paulinho szombati, Athletic Bilbao ellen szerzett találatához (1–0).

A katalánok az első félidő végéhez közeledve Portu révén másodszor is megzörgették a lécet, a fordulást követően azonban már több szerencséjük volt. Az 54. percben Pere Pons ördöngös cselsorozata után Christian Stuani elé pattant a labda, aki szép mozdulattal kicselezte Nachót, majd Kiko Casilla mellett higgadtan a bal alsó sarokba passzolt (1–1). Négy perccel később pedig fordított is a Girona, de ha a videobíró már ebben a szezonban működne a spanyol bajnokságban, akkor egyáltalán nem biztos, hogy ezt a találatot megadták volna. Pablo Maffeo kapu elé visszalőtt labdáját ugyanis Portu erősen lesgyanús helyzetből sarkalta a kapuba (2–1).

Les volt vagy nem volt les? A gólszerző Portu (középen) a Real Madrid védői közül bújt ki (Fotó: AS)

Az utolsó húsz percre Marcelo és Asraf Hakimi helyére beállt Lucas Vázquez és Marco Asensio, a Real Madrid mindent egy lapra feltéve támadott az egyenlítő gólért, ám a Girona átvészelte a rohamokat, sőt még veszélyes kontratámadásokra is futotta az erejéből. Újabb gól nem született, így a királyiak 13 meccses idegenbeli győzelmi sorozata a La Ligában véget ért, míg a hátrányuk nyolc pont a listavezető Barcelona mögött.

SPANYOLORSZÁG, LA LIGA
10. FORDULÓ
Getafe–Real Sociedad 2–1 (Ángel Rodríguez 78., Jorge Molina 85. – 11-esből, ill. Oyarzabal 5.)
Girona–Real Madrid 2–1 (Stuani 54., Portu 58., ill. Isco 12.)
Eibar–Levante 2–2 (Arbilla 50., Charles 73., ill. J. Morales 34., Bardi 36.)
Málaga–Celta Vigo 2–1 (Adrián 46., Recio 83. – 11-esből, ill. Aspas 76.)

Szombati eredmények
Athletic Bilbao–Barcelona 0–2 (Messi 36., Paulinho 92.)
Atlético Madrid–Villarreal 1–1 (Á. Correa 61., ill. Bacca 81.)
Deportivo Alavés–Valencia 1–2 (Alexis 49., ill. Zaza 34., Rodrigo 66. – 11-esből)
Sevilla–Leganés 2–1 (Ben Yedder 20., Sarabia 54., ill. Szymanowski 48. – 11-esből)