Fejjel a földbe állt a Barca a sereghajtó ellen

2018.09.26. 19:46
Ez az este nem a Barcelonáról szólt...(Fotó: AFP)
A listavezető Barcelona hiába szerzett vezetést Coutinho révén az első félidőben a Leganés ellen a spanyol liga 6. fordulójában, a második játékrészben szétesett a játéka, a sereghajtó átvette a vezetést, és meg is tartotta az előnyét.

A MECCS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA LEHET ELOLVASNI.

Kötelező győzelem. Gyakran ez a legnehezebb a listavezetőnek, például a sereghajtó ellen. A Barcelona úgy lépett pályára a spanyol labdarúgó-bajnokság 6. fordulójában az utolsó helyen álló Leganés otthonában, hogy mindenképpen be kell húznia a találkozót, ha az élen akar maradni.

Jól kezdtek a vendégek, de hiába birtokolták többet a labdát, helyzetbe nem kerültek. Aztán az első helyzetszerűségből mindjárt gólt is szereztek. Azért volt csak helyzetszerűség, mert Messi kiváló átadását Coutinho kapásból zúdította a hálóba 17 méterről a 12. percben, méghozzá olyan szituációból, amelyet csak a brazil zsenije tett helyzetté. 0–1

A góltól megnyugodott a Barcelona, és nem nagyon erőltette meg magát a további akciókkal. Jó partnerre talált ehhez a Leganésban, amely csak elvétve jutott el az ellenfél kapujáig, ám akkor meg gyenge lövésekkel mutatta meg, hogy miért áll a tabella 20. helyén.

Alacsonyabb vérnyomású emberek valószínűleg elbóbiskoltak a tévék előtt, mert ritka gyenge meccset láthattunk, amelyet csupán Messi szépségdíjas csavarása dobott fel valamelyest, bár ebből nem lett gól, hiszen a kapufa mentett.

A második félidőben is folytatódott a tilitoli, aztán teljesen váratlanul 68 másodperc alatt megfordult a mérkőzés. Előbb az 52. percben egy gyors ellentámadás végén a lemaradó Vermaelent megelőző El-Zsar fejelt a hálóba öt méterről, majd egy perccel később a Piqué hibáját kihasználó Óscar lőtt estében a kapuba. 2–1

Erre aztán senki sem számított, és a találkozó addigi képe sem utalt erre a változásra. A Leganés még egy negyedórát fickándozott, aztán úgy tűnt, a Barcelona átveszi a kezdeményezést, de tévedtünk. Egészen a 80. percig nem jutott lövéshez sem, akkor viszont kétszer is gólt szerezhetett volna, ha Cuéllar nem védi ki parádésan Coutinho, majd Rakitic lövését.