La Liga: könnyed Barca-siker, Messi utolérte Gerd Müllert

2018.01.07. 18:11
Luis Suárez a gyenge szezonkezdet után már 11 gólos a bajnokságban (Fotó: AFP)
Az FC Barcelona hazai pályán 3–0-ra legyőzte a Levantét a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 18. fordulójában. Lionel Messi beállította Gerd Müller rekordját, Luis Suárez látványos gólt lőtt, majd a meccs hosszabbításában Paulinho találata jelentette a katalánok slusszpoénját.

A Barcelona alapemberei közül Gerard Piqué ezúttal pihenőt kapott, míg Sergio Busquets eltiltás miatt hiányzott – akárcsak a vendégeknél az Újpest korábbi légiósa, Enisz Bardi. A védelem tengelyébe Thomas Vermaelen mellé bekerült a Kínába tartó Javier Mascherano, aki könnyen lehet, hogy az utolsó meccsét játszotta a Camp Nouban. A középpályán Busquets helyét Ivan Rakitic vette át, előtte Paulinho és Andrés Iniesta szerepelt, míg a támadósor jobb szélén a súlyos combsérüléséből felépülő Ousmane Dembélé kapott lehetőséget.

A Levante bátran és agresszíven kezdte a mérkőzést, de a Barcelona egy szokásos figurából már a 12. percben megszerezte a vezetést: Lionel Messi beemelte a labdát a védők mögé Jordi Albának, a spanyol balhátvéd visszafejelt az argentin elé, aki kapásból, félfordulatból a kapufa segítségével a bal alsó sarokba lőtt (1–0).

Az ötszörös aranylabdás a 400. bajnokiján elkönyvelte a 365. találatát, ezzel utolérte Gerd Müllert az egy topligában szerzett legtöbb gól számát tekintve.

COUTINHÓT HÉTFŐN MUTATJÁK BE

A Barcelona a mérkőzés után a hivatalos honlapján ismertette a klub új sztárigazolása, a Liverpooltól érkező Philippe Coutinho hétfői bemutatásának részleteit. A brazil klasszis 12.30-kor írja alá a szerződését, 13 órától bemutatják a Camp Nou Róma termében, majd 13.45-kor Barcelona-mezben a stadion gyepére lép, hogy a szurkolók is üdvözölhessék. Ezt követi 14.30-tól az ilyenkor szokásos sajtótájékoztató.

A folytatásban Dembélé és Suárez is közel volt a gólszerzéshez, aztán az uruguayi a 38. percben sikerrel is járt. Mascherano indította a jobb szélen feligyekvő Sergi Robertót, aki futtából egyből középre emelt, Suárez mellel megszelídítette a labdát, majd szép mozdulattal kilőtte a jobb felső sarkot. A Barca kilencesének érdeméből semmit sem von le, hogy a Levante egyik védőjén picit irányt változtatott a labda (2–0).

Suárez így már 132 gólnál jár a Barcelona mezében, ezzel Samuel Eto’ót maga mögé utasítva a klub történetének hetedik legeredményesebb játékosa, míg a találatot előkészítő Sergi Roberto először adott gólpasszt egymást követő három spanyol bajnoki meccsen.

A katalánok az első félidőben sem szaggatták szét az istrángot, ám a szünet után még egy fokozattal visszavettek a tempóból, aminek csak azért nem itták meg a levét, mert Marc-André ter Stegen két nagy védést is bemutatott. Az utolsó öt percre Ernesto Valverde becserélte José Arnáizt, aki a Király-kupában három mérkőzésen három gólnál jár, a bajnokságban azonban most debütált.

Hogy a második félidőben se maradjunk gól nélkül, arról a 93. percben Paulinho gondoskodott, aki Messi lapos beadása után közelről a kapuba pofozta a labdát (3–0).

A Barcelona takaréklángon égve is otthon tartotta a három pontot, így továbbra is megnyugtató előnnyel vezeti a tabellát, sőt a Vigóban botló Real Madriddal szemben növelte is a fórját.

Viber-játékunk nyertesei élőben tekinthették meg a mérkőzést a Camp Nouban. A Nemzeti Sport Online helyszíni videója:

SPANYOL LA LIGA
18. FORDULÓ

FC Barcelona–Levante 3–0 (Messi 12., L. Suárez 38., Paulinho 93.)
Villarreal–Deportivo La Coruna 1–1 (Enes Ünal 30., ill. Andone 84.)
Athletic Bilbao–Deportivo Alavés 2–0 (Etxeita 8., Aduriz 64. – 11-esből)
Celta Vigo–Real Madrid 2–2 (Wass 33., Maxi Gómez 82., ill. Bale 36., 38.)

Korábban
Leganés–Real Sociedad 1–0 (Gabriel 75.)

Hétfőn játsszák
21.00: Málaga–Espanyol

Szombati mérkőzések
Sevilla–Real Betis 35
(Ben Yedder 13., Kjaer 40., Lenglet 67., ill. Fabián Ruiz 1., Feddal 21., Durmisi 63., Sergio León 65., Tello 95.)
Atlético Madrid–Getafe 2–0 (Á. Correa 18., Diego Costa 68.)
Las Palmas–Eibar 1–2 (Jonathan Viera 32. – 11-esből, ill. Orellana 73., Enrich 78.)
Valencia–Girona 2–1 (Ramalho 25. – öngól, Dani Parejo 48. – 11-esből, ill. Portu 8.)

1. Barcelona 18 15 3 48–7 +41 48
2. Atlético Madrid 18 11 6 1 27–8 +19 39
3. Valencia 18 11 4 3 38–18 +20 37
4. Real Madrid 17 9 5 3 32–16 +16 32
5. Sevilla 18 9 2 7 23–27 –4 29
6. Villarreal 18 8 4 6 25–21 +4 28
7. Eibar 18 8 3 7 24–30 –6 27
8. Athletic Bilbao 18 6 6 6 19–18 +1 24