La Liga: kilenc bajnoki után kapott ki újra a Getafe

CS. M.CS. M.
2019.12.21. 20:29
A Getafe nem bírt a Villarreallal (Fotó: AFP)
A jövő évi Bajnokok Ligája-indulás jogáért küzdő Getafe idegenben lépett pályára a Villarreal ellen a spanyol labdarúgó-bajnokság élvonalának 18. fordulójában, de hiába voltak a madridiak a találkozó esélyesei, a hazaiak végig kézben tartották a meccset, és nyertek.

A Villarreal igencsak ingadozó formát mutat az egész idényben, és egyre inkább úgy tűnik, legfeljebb a középmezőny a realitás számára, mintsem az európai kupaporond, ám ettől még hazai pályán mindenki számára kemény falat. A remek formában futballozó, BL-selejtezős pozícióban tanyázó Getafe sem számíthatott könnyű meccsre, olyannyira, hogy támadásban már a meccs elejétől kezdve meg tudta őket lepni a hazai csapat.

A Villarreal mezőnyfölénye a második félidő elején érett góllá, amikor is egy remekbe szabott szóló akció után az 52. percben Moi Gomez vágta be a kipattanó labdát (1–0). Ezt követően a vendégek helyzete tovább nehezedett, ugyanis Mathias Olivera két perc alatt két sárgát gyűjtött be, ezzel pedig emberhátrányba került a Getafe. A folytatásban már nem tudott visszakapaszkodni a madridi együttes, amely így kilenc bajnoki után kapott ki újra.

SPANYOL LA LIGA

18. FORDULÓ
Valladolid–Valencia 1–1
(S. Guardiola 83., ill. Vallejo 94.)
Villarreal–Getafe 1–0 (M. Gomez 52.)
FC Barcelona–Deportivo Alavés 4–1 (Griezmann 14., Arturo Vidal 45., Messi 69., L. Suárez 75. – 11-esből, ill. Pere Pons 56.)
Mallorca–Sevilla 0–2 (D. Carlos 20., Banega 63. – 11-esből)