La Liga: kétgólos előnyről kapott ki a Sevilla Eibarban

2019.09.26. 20:53
Első győzelmét aratta az idényben az Eibar (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 6. fordulójában az Eibar hazai pályán 3–2-re legyőzte a Sevillát.

Az andalúziai csapat első gólját Lucas Ocampos szerezte a 11. percben. Az argentin remek indítás után talált a hazaiak kapujába. A 33. minutumban érkezett a vendégek következő gólja, Ocampos ezúttal kiszolgált, lapos beadása után Óliver Torres talált a kapuba.

Az Eibar Fabián Orellana révén tizenegyesből szépített a 66. percben, bő tíz perccel később pedig már jött az egyenlítés.Tomás Vaclík kapus letarolta saját csapattársát, Diego Carlost a tizenhatoson belül, Pedro León pedig nevető harmadikként az üres kapuba rúgta a labdát.

Az igazi csattanó a 82. percben jött, ekkor Cote tekert parádésan a kapuba szabadrúgásból. Az Eibar fordított, és 3–2-re megnyerte a mérkőzést, így megszerezte első győzelmét az idényben.

Érdekesség, hogy Julen Lopetegui csapata ezen az egy meccsen több gólt kapott, mint az előző öt bajnokiján összesen.

SPANYOL LA LIGA
6. FORDULÓ
Eibar–Sevilla 3–2
(Orellana 66. – 11-esből, P. León 77., Cote 82., ill. Ocampos 11., Ó. Torres 33.)
Celta Vigo–Espanyol 1–1 (S. Mina 95., ill. A. Pedrosa 48.)

Real Sociedad–Deportivo Alavés 3–0 (Oyarzabal 19., 41. – utóbbit 11-esből, W. José 32.)

1. Real Madrid 6 4 2 12–6 +6 14
2. Real Sociedad 6 4 1 1 10–4 +6 13
3. Atlético Madrid 6 4 1 1 7–4 +3 13
4. Athletic Bilbao 6 3 3 7–2 +5 12
5. Granada 6 3 2 1 12–6 +6 11
6. Barcelona 6 3 1 2 14–10 +4 10
7. Sevilla 6 3 1 2 7–5 +2 10
8. Villarreal 6 2 2 2 13–10 +3 8