La Liga: kétgólos előnyt tékozolt el az Eibar a Leganés otthonában

2019.01.26. 20:22
Az Eibar 2–2-es döntetlent játszott a Leganés otthonában a spanyol első osztályú labdarúgó-bajnokság 21. fordulójában.

Az Eibar a 29. percben egy szöglet után Kike fejes góljával szerezte meg a vezetést, majd hét percre rá Joan Jordán nagyjából 27 méteres távolságból óriási szabadrúgásgólt lőtt, ezzel megduplázva a vendégek előnyét. A 24 éves spanyolnak ez volt a kilencedik találata ebben az idényben, emellett nyolc gólpasszt is jegyez.Kike fejes góljával szerezte meg a vezetést, majd hét percre rá Joan Jordán nagyjából 27 méteres távolságból óriási szabadrúgásgólt lőtt, ezzel megduplázva a vendégek előnyét. A 24 éves spanyolnak ez volt a kilencedik találata ebben az idényben, emellett nyolc gólpasszt is jegyez.

Nem kellett sok idő a Leganésnek a szépítéshez a második félidőben: a hazaiak mindössze 22 másodpercet követően találtak be, Jusszef en-Nesziri volt eredményes. A 67. percben ismét a marokkói vette be az Eibar kapuját, amivel egyenlítettek a hazaiak. Több gól nem született, így pontosztozkodással zárult a meccs.

SPANYOL LA LIGA
21. FORDULÓ

Leganés–Eibar 2–2 (en-Nesziri 46., 67., ill. Kike 29., Jordán 36.)

Korábban
Sevilla–Levante 5–0 (Ben Yedder 48., André Silva 60., F. Vázquez 71., Sarabia 80. – 11-esből, Promes 90.)
Atlético Madrid–Getafe 2–0 (Griezmann 27., Saúl 37.)