La Liga: ismét botló Valencia, Madridban ikszelő Bilbao

2019.08.24. 22:54
A Valencia beragadt az új idény elején (Fotó: AFP)
A Celta Vigo egygólos győzelmet aratott a Valencia fölött, az Athletic Bilbao 1–1-es döntetlent játszott a Getafe vendégeként a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 2. fordulójában.

A Celta Vigo ezúttal is hazai pályán játszhatott a La Ligában – az 1. fordulóban a Real Madridot fogadta – a vendégegyüttes pedig a Valencia volt, amely csak 1–1-es döntetlent ért el a Real Sociedad ellen a nyitó fordulóban.

A „denevérek” számára rosszabbul nem is kezdődhetett volna a találkozó – a 15. percben Denis Suárez középre tette a labdát, amelyre remekül érkezett Gabriel Fernández, és gyönyörű sarkazós gólt szerzett (1–0). Ekkor kevesen gondolták volna, de több gól már nem esett – a Valencia továbbra is nyeretlen a 2019–2020-as kiírásban.

A másik szombat esti meccsen a Bilbao Madridba utazott, ahol a Getafe vendégeként szerepelt. A 6. percben Raúl García góljával vezetett az Athletic, viszont hat perccel később Jaime Mata találatával egyenlített a Getafe (1–1). Akárcsak a Celta–Valencián, itt is korán kialakult a végeredmény.