La Liga: ismét Bale-góllal kezdett a Real Madrid, Ramost kiállították

2017.08.21. 00:08
Gareth Bale (balra) góllal és gólpasszal vezette győzelemre a Real Madridot (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) nyitó fordulójában a címvédő Real Madrid 3–0-ra nyert a Deportivo La Coruna vendégeként.

Zinédine Zidane ezúttal Gareth Bale-nek szavazott bizalmat a kezdőcsapatban, a Barcelona elleni Spanyol Szuperkupa-mérkőzéseken remekelő Marco Asensio a kispadra ült. A Deportivo La Coruna otthonában a védelemben Nacho volt Sergio Ramos párja, s Raphaël Varane került ki a kezdőből.

A Madrid magához ragadta a kezdeményezést, mégis a hazaiaknak voltak nagy lehetőségeik: Keylor Navas két kontránál is szépen védett.

Nem sokkal később megnyugodhattak a Real-hívek. Előbb Gareth Bale talált be – igaz, a walesinek nem volt nehéz feladata, hiszen Benzema lövése után a labda pont elé került az üres kapuval szemben. 0–1

Érdekesség, hogy az előző és a 2015–2016-os idényben is Bale szerezte a Real Madrid első gólját a La Ligában.

Néhány perccel a vendégek találata után ismét zörrent a Depor hálója. Marcelo nagyszerűen centerezett, s Casemiro közelről bepasszolta a labdát a kapuba. 0–2

A brazil középpályás a legutóbbi négy tétmérkőzésén (amelyen kezdőként játszott) összesen háromszor volt eredményes.

A második félidő bátor Depor-futballal indult, majd Sergio Ramos tenyerelt bele Fabian Schär arcába egy sárga lapért cserébe. Aztán a „királyi gárda” csendre intette a galiciai szurkolókat: egy kontra végén Bale passzából Toni Kroos lőtt gólt. 0–3

A hajrában tizenegyeshez jutott a Depor, miután Daniel Carvajal szabálytalankodott a Real tizenhatosán belül. A labda mögé Florin Andone állt, és csúnyán a kapu mellé lőtt – igaz, Keylor Navas beleért a lövésbe.

A madridiak nem tudták lehozni a mérkőzést piros lap nélkül. A 92. percben Sergio Ramosa második sárgáját is megkapta, így kiállították. Ez volt a Real csapatkapitányának 18. piros lapja a spanyol élvonalban, ami holtversenyben Xavi Aguadóval és Pablo Alfaróval ligarekord.

A Real Madrid – amely sorozatban a 69. tétmérkőzésén szerzett legalább egy gólt – könnyed győzelemmel rajtolt a La Ligában, az eltiltott Cristiano Ronaldo nélkül is.

SPANYOL LA LIGA
1. FORDULÓ
Athletic Bilbao–Getafe 0–0

FC Barcelona–Real Betis 2–0 (Tosca 36. – öngól, Sergi Roberto 38.)
Deportivo La Coruna–Real Madrid 0–3 (Bale 20., Casemiro 26., Kroos 62.)
KORÁBBAN
Girona–Atlético Madrid 2–2 (Stuani 22., 25., ill. Á. Correa 78., J. Giménez 85.)
Celta Vigo–Real Sociedad 2–3 (Max. Gómez 22., 50., ill. Oyarzabal 33., Juanmi 80., Willian José 88. – 11-esből)
Sevilla–Espanyol 1–1 (Lenglet 26., ill. Léo Baptistao 35.)
Valencia–Las Palmas 1–0 (Zaza 22.)
Leganés–Deportivo Alavés 1–0 (Gabriel 23.)