La Liga: ezúttal is kikapott a már 9 bajnoki óta nyeretlen Bilbao

CS. M.CS. M.
2020.02.16. 20:22
Alaposan megküzdöttek egymással a csapatok (Fotó: AFP)
Újabb vereséget szenvedett hazai pályán az Athletic Bilbao a spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) élvonalának 24. fordulójában (0–1). Az ellenfél az Osasuna volt, amely győzelmével pontszámban beérte a táblázaton.

Mindkét csapat elvesztette az utóbbi két bajnokiját, sőt a Bilbao már nyolc bajnoki mérkőzés óta volt nyeretlen, és az európai kupaindulástól is egyre távolabb került. A Király-kupában elődöntős baszkok ezúttal a szintén baszkföldi Osasuna ellen kaptak esélyt a javításra, méghozzá hazai pályán, a San Mamésben.

Lendületesebben is kezdte a meccset a hazai csapat, de hiába játszott mezőnyfölényben, a kapura nem volt veszélyes. A 29. percben szabadrúgást végezhettek el a vendégek, és ugyan a közeli fejest még védeni tudta Unai Simón, a kipattanóra érkező Oier közeli próbálkozásával már nem tudott mit kezdeni (0–1).

A második félidőben összeszedettebben játszott a hazai csapat, de a kaput egészen a hajráig nem sikerült eltalálnia. A pamplónaiak végig szervezetten védekeztek, ennek az eredménye három pont lett.

SPANYOL LA LIGA
24. FORDULÓ
Athletic Bilbao–Osasuna 0–1 (Oier 29.)
Sevilla–Espanyol 2–2 (Ocampos 15., Suso 80., ill. Embarba 35., Vu Lej 50.)
Leganés–Betis 0–0
KÉSŐBB
21.00:
Real Madrid–Celta Vigo (Tv: Spíler2)
PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Valencia–Atlético Madrid 2–2 (Gabriel Paulista 40., Kondogbia 59., ill. M. Llorente 15., Thomas
Partey 43.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Mallorca–Deportivo Alavés 1–0 (Cucho 63.)
Barcelona–Getafe 2–1 (Griezmann 33., Sergi Roberto 39., ill. Ángel 66.)
Villarreal–Levante 2–1 (Gerard Moreno 9., Moi Gómez 61., ill. Mayoral 56.)
Granada–Valladolid 2–1 (Puertas 81., Carlos Fernández 96., ill. S. Guardiola 56.)

Az Eibar–Real Sociedad mérkőzést elhalasztották.

1. Real Madrid 23 15 7 1 44–14 +30 52
2. Barcelona 24 16 4 4 57–29 +28 52
3. Getafe 24 12 6 6 36–22 +14 42
4. Atlético Madrid 24 10 10 4 25–17 +8 40
5. Sevilla 24 11 7 6 31–25 +6 40
6. Villarreal 24 11 5 8 42–32 +10 38
7. Valencia 24 10 8 6 35–34 +1 38
8. Real Sociedad 23 11 4 8 39–31 +8 37