La Liga: idegenben nyert az Atlético Madrid

2018.09.22. 20:36
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 5. fordulójának szombati játéknapján az Atlético Madrid 2–0-ra nyert a Getafe otthonában.

A 14. percben Thomas Lemar felső lécről visszapattanó lövése David Soriáról a saját kapujába pattant, így a kapus öngóljával szerezte meg a vezetést a vendégcsapat (0–1). David Soriáról a saját kapujába pattant, így a kapus öngóljával szerezte meg a vezetést a vendégcsapat (0–1).

Soria 2006 óta az első olyan kapus, aki öngólt szerzett a Getaféban. Akkor Roberto Abbondanzieri egy Villarreal elleni meccsen juttatta előnyhöz az ellenfelet, amely meg is nyerte azzal a találattal a mérkőzést.

Ezúttal viszont nem ez volt az egyetlen gól, hiszen a 60. percben Lemar kapott nagyszerű labdát a tizenhatoson belül, és nem hibázott a világbajnok francia, megduplázta az Atlético előnyét (0–2).

A hármas sípszóig nem született több gól, így az Atlético két nyeretlen bajnoki után újra győzni tudott.

SPANYOL LA LIGA

5. FORDULÓ
Getafe–Atlético Madrid 0–2 (Soria 14. – öngól, Lemar 60.)
Huesca–Real Soceidad 0–1 (Merino 64.)

Rayo Vallcano–Deportivo Alavés 1–5 (De Tomás 30., ill. X. Navarro 8., Ibai Gómez 34., 76., Calleri 56., Burgui 95.)

Celta Vigo–Valladolid 3–3 (Aspas 5., 54., Maxi Gómez 9., ill. Plano 39., Enes Ünal 65., Leonardo Suárez 94.)
Eibar–Leganés 1–0 (Kike 52.)
Real Madrid–Espanyol 1–0 (Asensio 41.)

1. Real Madrid 5 4 1 12–3 +9 13
2. Barcelona 4 4 14–3 +11 12
3. Alavés 5 3 1 1 8–5 +3 10
4. Celta Vigo 5 2 2 1 10–8 +2 8
5. Getafe 4 2 1 1 4–2 +2 7
6. Espanyol 5 2 1 2 5–4 +1 7