La Liga: idegenben hozta a kötelezőt az Atlético Madrid

D. Á.D. Á.
2019.09.25. 20:54
Az Atlético Madrid két meccs után tudott ismét győzni (Fotó: AFP)
Az Atlético Madrid 2–0-ra legyőzte a Mallorcát, a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 6. fordulójában.

Az Atlético már az első percben jelezte a Mallorcának, hogy irányítani szeretné a játékot. Szép támadás végén Diego Costa került helyzetbe, sarkazása a kapu mellé ment. Végig mezőnyfölényben futballoztak a vendégek az első félidőben, a 26. percben ennek meg is lett a gyümölcse – szöglet után visszakerült a labda Kokéhez, aki nagyszerű ívelt középre, a labdára Diego Costa érkezett, és a kapuba fejelt.

A fordulás előtt kétszer is megduplázhatta volna előnyét Diego Simeone gárdája, Joao Félix fejesét azonban hárította Manolo Reina, Santiago Arias lövése pedig a jobb kapufát súrolta.

A második játékrész elején a Mallorca könnyedén szépíthetett volna. A Real Madrid japán kölcsönjátékosa, Kubo Takefusza tizenhatoson belülről leadott lövése nyomán a labda kapufára pattant, majd Jan Oblak hátára, onnan azonban nem került hálóba, mivel egy vendégvédőnek sikerült tisztáznia. Ami az egyik oldalon nem jött össze, az a másikon igen – a 65. percben a rekordigazolás, Joao Félix kapura fordult, lövése irányt változtatott, majd védhetetlenül behullott a hosszúba (ebben az esetben a kapufa befelé segítette a labdát). 0–2

A madridiak annak ellenére sem szórták el kétgólos előnyüket, hogy a csereként beálló Alváro Moratát hét perc után kiállította a játékvezető. Az Atlético ezzel a győzelemmel a tabella élére ugrott – addig mindenképp, amíg a Real le nem játssza az esti bajnokit.

A másik 19 órakor kezdődő mérkőzésen, gyors gólváltás után az Athletic Bilbao 1–1-re végzett idegenben a Leganésszel.

SPANYOL LA LIGA
6. FORDULÓ

Leganés–Athletic Bilbao 1–1 (Oscar 62., ill. R. Garcia 59. – 11-esből)
Mallorca–Atlético Madrid 0–2 (Diego Costa 26., J. Félix 65.)
KÉSŐBB
Valencia–Getafe 3–3 (M. Gómez 30., 34., Li Kang In 39., ill. Jaime Mata 1., Jason 66., Ángel 69.)
Real Madrid–Osasuna 2–0 (Vinícius Júnior 36., Rodrygo 72.)

1. Real Madrid 6 4 2 12–6 +6 14
2. Atlético Madrid 6 4 1 1 7–4 +3 13
3. Athletic Bilbao 6 3 3 7–2 +5 12
4. Granada 6 3 2 1 12–6 +6 11
5. Barcelona 6 3 1 2 14–10 +4 10
6. Real Sociedad 5 3 1 1 7–4 +3 10
7. Sevilla 5 3 1 1 5–2 +3 10