La Liga: idegenben folytatta jó szereplését a Sevilla

NSO/MTI NSO/MTINSO/MTI NSO/MTI
2018.09.29. 21:07
A spanyol első osztályú labdarúgó-bajnokság 7. fordulójában a Sevilla 3–1-re nyert az Eibar otthonában.

A gól nélküli első félidő után már a második játékrész második percében megszületett az első találat: Jesús Navas lapos beadását André Silva gurította a hazai kapuba (0–1). Tíz perccel később Éver Banega büntetőből megduplázta a Sevilla előnyét (0–2). A 94. percben egy távoli lövéssel Banega megszerezte a második gólját is, így már hárommal vezettek a vendégek (0–3). A mérkőzés azonban még nem ért véget, a 100. percben Joan Jordán szépíteni tudott a baszk csapat részéről (1–3). A Sevilla feljött így a tabella második helyére.André Silva gurította a hazai kapuba (0–1). Tíz perccel később Éver Banega büntetőből megduplázta a Sevilla előnyét (0–2). A 94. percben egy távoli lövéssel Banega megszerezte a második gólját is, így már hárommal vezettek a vendégek (0–3). A mérkőzés azonban még nem ért véget, a 100. percben Joan Jordán szépíteni tudott a baszk csapat részéről (1–3). A Sevilla feljött így a tabella második helyére.

A második félidőben hat percig állt a játék, mert Ever Banega büntetője után, 0-2-es állásnál a Sevilla szurkolóinak heves ünneplése miatt leszakadt egy korlát, és többen lezuhantak a lelátóról. Számos drukkert a pályán ápoltak, végül kettőt hordágyon vittek el, kettő pedig kisebb sérüléseket szenvedett, de saját lábán tudott távozni.