Real Madrid: abszolúte gazdaságos győzelem

2018.12.09. 16:10
Bale-t méltán ünnepelték (Fotó: AFP)
Alaposan megszenvedett a Real Madrid a sereghajtó Huesca otthonában, de Gareth Bale góljával 1–0-ra győzött a madridi alakulat a La Liga 15. fordulójában rendezett bajnokin.

SPANYOL LA LIGA
15. FORDULÓ

Huesca–Real Madrid 0–1 (Bale 8.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

A Real Madrid mestere, Santiago Solari Gareth Bale-t és Marcos Llorentét dicsérte meg játékosai közül a Huesca elleni idegenbeli bajnoki előtt, és mindketten nagy szerepet játszottak az első gólban: utóbbi indította tanári módon Álvaro Odriozolát a jobb szélen, a beadást a walesi zseni kapásból a bal sarokba lőtte. 1–0!

Érdekes, hogy kezdett Dani Carvajal is, de Marcelo és Sergio Reguilón sérülése miatt a védelem bal oldalán játszott. Llorente mellett Dani Ceballos és a friss aranylabdás Luca Modric alkotta a háromsoros középpályás sort – amelybe csereként előbb Federico Valverde, majd Isco szállt be, a hajrá előtt Bale-t Marco Asensio váltotta.

Összesen kétszer próbálkozott az első félidőben a Real, ez negatív idényrekordja, a harmadik kísérletre egészen a 62. percig kellett várni, és mind a három Bale nevéhez fűződik, aki egyébként száznapos gólszünet, 802 perc és 40 próbálkozás után mutathatta be gólörömét a La Ligában.

Egyáltalán nem adta fel a tökutolsó Huesca, a hazaiak védője, Xabier Etxeita a századik élvonalbeli mérkőzését vívta, ő kétszer is betalálhatott volna, a csereként beállt Real-nevelés középpályás, Gonzalo Melero pedig kihagyta a fordulás után a kihagyhatatlant, majd ezt követően is az újonc volt a veszélyesebb.

Játszott a tűzzel a Real, de megúszta, az ötösről a léc fölé lőtt a hajrában Cucho: a minimális erőbefektetés diadala volt ez a siker a madridiak részéről, a közönséget és a szurkolókat a minimálisan sem kiszolgálva.

Korábban
Eibar–Levante 4–4 (Enrich 8., Escalante 57., Charles 61., 65. – az elsőt 11-esből, ill. Morales 9., Róber 25., Tono 75., Borja Mayoral 91.)
Valencia–Sevilla 1–1 (Diakhaby 92., ill. Sarabia 55.)
Villarreal–Celta Vigo 2–3 (Bacca 83., 87., ill. Brais Méndez 44., Okay Yokuslu 49., Maxi Gómez 51.)
Atlético Madrid–Deportivo Alavés 3–0 (Kalinic 25., Griezmann 82., Rodri 87.)
Espanyol–Barcelona 0–4
(Messi 17., 65., O. Dembélé 26., L. Suárez 45.)