La Liga: hat forduló után nyert ismét a Bilbao

2018.02.25. 18:17
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 25. fordulójában a hat forduló óta nyeretlen Athletic Bilbao 2–1-re legyőzte a sereghajtó Málagát.

Jól kezdett a kiesés elől menekülő Málaga, Jusszef en-Neszjri találatával már a 13. percben előnybe került, ám nem örülhetett sokáig, mert négy perccel később Markel Susaeta egyenlített, sőt, a félidő hajrájában Mikel San José gyönyörű mozdulattal vezetéshez juttatta a Bilbaót. 2–12–1

A második félidőben jobban játszott ellenfelénél a ligautolsó, és könnyen egyenlíthetett is volna: Lekue a tizenhatoson belül lerántotta az őt megkerülő Roberto Rosalest, a tizenegyes elvégzése előtt azonban en-Neszjri és Chory Castro tanakodott, hogy melyikük végezze el a büntetőt – előbbi nyerte meg a „versenyt”, ám rosszul helyezett lövését kivédte Kepa Arrizabalaga.

A marokkói a hajrában megint főszerepbe került: egy hosszú labdára startolva a lábával érintette a hazaiak kapusának fejét – szándékosság ugyan nem volt az esetben, de megkapta a második sárga lapját a csatár, így idő előtt mehetett zuhanyozni.

A Bilbao hat nyeretlen bajnoki (négy döntetlen, két vereség) és január 7. után nyert ismét, míg a Málaga egyre nagyobb bajban, sorozatban tizedszer szenvedett vereséget, és továbbra is sereghajtó.