La Liga: három percen múlt a Barcelona győzelme

2018.11.03. 22:42
Suárez a két góljának és a győzelemnek is örülhet (Fotó: AFP)
A Rayo Vallecano hátrányból fordítani tudott, ám a végén mégis a listavezető Barcelona örülhetett a három pontnak a spanyol labdarúgó-bajnokság 11. fordulója szombati utolsó mérkőzésén. Luis Suárez duplázott, s immár egyedül vezeti a góllövőlistát.

Nem mondhatni, hogy egymás torkának estek volna a csapatok Madridban, hiszen az első percekben nem igazán jártak a kapuk közelében – először a 7. percben akadt említésre méltó gólhelyzet, akkor Luis Suárez lőtt fölé szabadrúgásból.

A második érdemleges mozzanat is az uruguayi nevéhez fűzhető, ez viszont már felkerült az eredményjelzőre: a 11. percben Jordi Alba keveredett le az alapvonalig a bal oldalon, az ötös oldalától jól passzolt középre Suáreznek, ő pedig precízen belsőzött a kapu jobb oldalába, 0–1.

Ezzel Luis Suárez felugrott a góllövőlistát vezető Iago Aspas és Cristhian Stuani mellé, hiszen neki is ez volt a nyolcadik találata a bajnokságban.

A folytatásban a hazaiak ugyan átengedték a területet és a labdabirtoklást is a katalánoknak, ám gólhelyzet inkább előttük adódott, előbb Raúl de Tomás, majd José Ángel Pozo egyenlíthetett volna, ha pontosabban céloz. Utóbbinak a 35 percben aztán már sikerült a pontosabb célzás és az egyenlítés is: a 22 éves középpályás egy röviden kirúgott labdát egy igazítás után 19 méterről lőtt kapura, Marc-André ter Stegen hiába vetődött, nem érhetett oda, a labda a bal kapufa tövéről vágódott a hálóba, 1–1.

A Barcelona – pontosabban Suárez – még a szünet előtt újabb góllal válaszolhatott volna, de az uruguayi ezúttal a kapufát találta el.

A második félidőben folytatódott az elsőben látott játék: a Barcelona jóval többet birtokolta a labdát, mégis a Rayo alakított ki helyzeteket a gránátvörös-kékek kapuja előtt. Az egyik ilyennek a végén pedig De Tomás kapufáról kicsorgó fejese után a fél pillanattal korábban csereként beálló Álvaro García pofozta két lépésről a hálóba a labdát, 2–1.

A Barcelona az idő előrehaladtával azonban egyre inkább nyomás alá helyezte a Rayót, aminek eredményeképpen előbb a 87. percben Ousmane Dembélé érkezett és egyenlített (2–2), aztán a 90. percben jött Luis Suárez és tett róla, hogy egyedül, kilencgólosként vezesse a mesterlövészek rangsorát (2–3).

Ezzel a Barcelona ismét győzött és öt bajnoki óta őrzi veretlenségét, míg a kiesésre álló Rayo nagyon közel állt hozzá, hogy megszakítsa hét tétmeccs óta tartó nyeretlen sorozatát, ám nem járt sikerrel.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

SPANYOL LA LIGA
11. FORDULÓ
Rayo Vallecano–FC Barcelona 2–3 (Pozo 35., A. García 57., ill. L. Suárez 11., 90., O. Dembélé 87.)