La Liga: ha Real az ellenfél, akkor 4–0-s Barcelona-siker

2015.11.28. 17:53
A nagy trió mindhárom tagja betalált – a Barcelona újabb kiütéses sikert aratott (Fotó: Action Images)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 13. fordulójában a Barcelona hazai pályán fél gőzzel játszva is simán, 4–0-ra nyert a Real Sociedad ellen.

Félelmetes formában várta a mérkőzést a Barcelona, hiszen ha csak a bajnoki és BL-összecsapásokat nézzük, akkor nyolc találkozón nyolc győzelem és 28–4-es gólkülönbség jött össze neki, köztük – ráadásul az utóbbi egy hétben – a Real Madrid (4–0) és a Roma (6–1) kiütése.

A papírformának megfelelően a katalánok fölényével indult a meccs, és bár Suárez helyzeténél Rulli, Iniesta fejesénél pedig a kapufa védett, az első félidő derekán megszületett a vezető gól: Dani Alves jobb oldali beadását Neymar ágyúzta 10 méterről a bal felső sarokba (1–0). Még az első játékrész hajrájában növelte előnyét a házigazda, ismét Dani Alves ment el a jobb oldalon, beívelését Luis Suárez félfordulatból a bal alsóba lőtte (2–0).

A meccs végleg a második félidő elején dőlt el, amikor a bal oldalról, Mathieu-től érkezett középre passz, és Neymar ezúttal is magabiztosan lőtt a kapuba ajtó-ablak helyzetben (3–0).

Az előző meccsekkel ellentétben ezúttal a Barca kicsit mintha megkönyörült volna az ellenfelén, és visszavett a tempóból, így a vendégek előtt is adódtak lehetőségek. A legnagyobb helyzetek így is Messi előtt alakultak ki, aki a 86. percben még a kapufára lőtt, a ráadás pillanataiban azonban már bevette a kaput. 4–0

Neymar a mostani duplájával már 14 találatnál jár a bajnoki idényben, Luis Suárez pedig 12-nél – őket a San Sebastián-i Agirretxe követi kilenc góllal.