La Liga: Griezmann továbbra is elemében, nyert az Atlético

2016.01.17. 20:11
Antoine Griezmann (balra) megint kulcsfigurának bizonyult (Fotó: AFP)
Sorozatban negyedik mérkőzését is megnyerte az Atlético Madrid a spanyol labdarúgó-bajnokságban (La Liga): a Las Palmas vendégeként aratott 3–0-s siker után továbbra is vezeti a tabellát Diego Simeone csapata. Győzött Megyeri Balázs klubja, a Getafe is – a magyar kapus kispados volt.

A Real Madrid fölényes vasárnapi győzelméről IDE KATTINTVA olvashat!

LAS PALMAS–ATLÉTICO MADRID 0–3

A hosszú oldalon egyedül felejtett Filipe Luis alsó sarkos lövésével szerezte meg a vezetést a madridi csapat a 17. percben. Bár Juanfran keresztlabdája nem volt klasszikus gólpassz, a statisztikusok annak könyvelték el – ez azt jelenti, hogy a védő sorozatban a tizedik idényében készített elő legalább egy gólt.

A második játékrészben Antoine Griezmann döntötte el a mérkőzést: a francia kétszer is úgy szökött meg a leshatárról, hogy már csak a kapussal kellett elbánnia – mindkétszer hibátlanul oldotta meg a feladatot.

Griezmann-nak ez a kilencedik bajnoki duplája azóta, hogy másfél élve csatlakozott az Atléticóhoz. Ebben az időszakban csak Lionel Messi (Barcelona) mondhat magáénak hasonló mérleget a Ligában.

GETAFE–ESPANYOL 3–1

Folytatta jó sorozatát a Getafe: bár a vendégek szerezték meg a vezetést Hernán Pérez révén, gyorsan jött a válasz és a fordítás is, sőt a végjátékban a csereként beálló Moisés Gómez még megtoldotta az előnyt. A Getafe győzelmének megalapozottságáról a négy kapufa is árulkodik.

Megyeri Balázs kispados volt a hazai csapatban, a kaput szokás szerint Vicente Guaita védte.

A Getafe legutóbb december elején, a Real Madrid otthonában kapott ki (1–4), az azóta lejátszott hat fordulóban előbb három döntetlen, majd három győzelem került a mérlegébe.

SPANYOL LA LIGA
20. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések

Las Palmas–Atlético Madrid 0–3 (Filipe Luis 17., Griezmann 68., 89.)
Getafe–Espanyol 3–1 (Pedro León 29., Pablo Sarabia 37., Moi Gómez 94., ill. H. Pérez 26.)
Barcelona–Athletic Bilbao 6–0 (Messi 7. – 11-esből, Neymar 31., Luis Suárez 47., 68., 82., Rakitic 62.)

Korábban közölt eredmények
Real Madrid–Sporting Gijón 5–1 (Bale 7., Cristiano Ronaldo 9., 18., Benzema 12., 41., ill. Isma López 62.)
Valencia–Rayo Vallecano 2–2 (Negredo 55., Alcácer 88., ill. Jozabed 15., D. Llorente 69.)

1. Atlético Madrid 20 15 2 3 30–8 +22 47
2. Barcelona 19 14 3 2 50–15 +35 45
3. Real Madrid 20 13 4 3 57–19 +38 43
4. Villarreal 20 12 4 4 26–16 +10 40
5. Celta Vigo 20 10 4 6 32–30 +2 34
6. Sevilla 20 9 5 6 28–22 +6 32
7. Eibar 19 8 6 5 27–20 +7 30
8. Deportivo La Coruna 20 6 10 4 27–24 +3 28