La Liga: Griezmann százados lett, az Atlético nyert Barcelonában

2017.04.22. 22:44
Antoine Griezmann századik spanyol bajnoki gólja győzelmet ért az Atléticónak (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 33. fordulójában az Atlético Madrid idegenben 1–0-ra legyőzte az Espanyolt. A fővárosiak győztes gólját Antoine Griezmann szerezte, aki elkönyvelte a 100. találatát a La Ligában.

A mérkőzés előtt az Espanyol reményeit táplálta, hogy vezetőedzője, Quique Sánchez Flores a legutóbbi hét spanyol bajnoki meccsén veretlen maradt az Atléticóval szemben. A Bajnokok Ligájában elődöntőbe jutó fővárosiak trénere, Diego Simeone nem tartalékolt, a combsérüléssel bajlódó Juanfrant leszámítva a legerősebb csapatát küldte pályára. A vendégek kezdőjében helyet kapott Filipe Luís is, aki Donato (466), Daniel Alves (422), Roberto Carlos (370) és Mauro Silva (369) után ötödik brazilként jutott el 300 mérkőzésig a La Ligában.

A gól nélküli első félidőt követően a másodikban az Espanyol is tett annyit a győztes találat megszerzéséért, mint a „matracosok”, mégis a vendégek gyömöszölték be a meccs egyetlen gólját. A 73. percben az addig szinte észrevétlen Antoine Griezmann vette be Diego López kapuját, megszerezve ezzel pályafutása 100. spanyol bajnoki találatát (0–1).

Két perccel később az Atlético korábbi játékosa, Léo Baptistao nagy helyzetben egyenlíthetett volna, ám Jan Oblak jól zárta a szöget. A szlovén kapusnak nem ez volt az első – és nem is az utolsó – védése a meccsen, az Atlético győzelméből ő is kivette a maga részét.

A fővárosi együttes megszilárdította harmadik helyét a táblázaton a Sevilla előtt, amely ebben a fordulóban szintén begyűjtötte a három pontot.

A Villarreal hazai pályán 2–1-re legyőzte a Leganést. Úgy tűnt, hogy a vendégek Miguel Guerrero 90. percben szerzett találatával pontot mentenek, ám Cédric Bakambu a hosszabbításban másodszor is betalált, így a „sárga tengeralattjáró” megnyerte a találkozót.

A Málaga otthon 2–0-ra megverte a Valenciát. Az andalúziai együttes elképesztően húzós hazai szériával zárja az idényt, az utolsó hat otthoni bajnokiján sorrendben az Atlético Madridot, az FC Barcelonát, a Valenciát, a Sevillát, a Celta Vigót és a Real Madridot fogadja – eddig mondjuk nem rossz a mérleg, az Atléticótól elszenvedett vereség után a következő két hazai meccsét megnyerte a gárda.

SPANYOLORSZÁG, LA LIGA
33. FORDULÓ

Espanyol–Atlético Madrid 0–1 (Griezmann 73.)
Osasuna–Sporting Gijón 2–2 (Meré 19. – öngól, Kodro 72., ill. Canella 79., C. Castro 81.)
Málaga–Valencia 2–0