Az ötlettelen Barca legyőzésével az élre ugrott a Granada!

2019.09.21. 20:48
Lionel Messi nem tudja megállítani Antonio Puertast, a Granada középpályását (Fotó: AFP)
A rendkívül gyenge teljesítményt nyújtó Barcelona 2–0-s vereséget szenvedett a Granada otthonában a La Liga ötödik fordulójában. A Granada célfutballja eredményesnek bizonyult, a dél-spanyolországi csapat a spanyol élvonal élére ugrott – legalábbis vasárnapig biztosan.

A csúcsformáját továbbra is kereső Barcelona arra készült, hogy megtörje nem túlságosan veretes idegenbeli sorozatát: az előző idénybeli meccseket, egyben Valencia elleni kupadöntőt is beleszámolva legutóbbi hét, a Camp Noutól távol játszott tétmérkőzését sem tudta megnyerni a katalán csapat.

A Barcelona kezdőcsapatában továbbra sem találhattuk Lionel Messi nevét, bár az argentin a kispadon ott volt az elmúlt hetekben remekül játszó ifjonccal, Ansu Fatival együt.

A sérült Jordi Alba helyét a nyáron szerződtetett Junior Firpo vette át, azonban valószínűleg nem emlékszik majd vissza szívesen erre a mérkőzésre: a második percben az ő ügyetlenkedése után szerzett labdát a Granada, Antonio Puertas Gerard Piquén megpattanó beadása után a hosszú kapufánál érkező Ramon Azeez fejelt közvetlenül közelről a kapuba – 1–0.

A Barcelona még az utóbbi időben mutatotthoz képest is gyengén futballozott, a katalánok az első félidőben szinte egyáltalán nem veszélyeztették a hazai kaput. A Granada mindeközben tördelte a játékot, és néha még Marc-André ter Stegen kapuja elé is eljutott.

A fentiek fényében nem meglepő, hogy a félidőben Lionel Messit és Ansu Fatit is becserélte Ernesto Valverde. A két támadóval valamelyest veszélyesebbé vált ugyan a Barcelona játéka, de ez sem volt elég a gólokhoz. Sőt, éppen a Granada talált be: a Rakitic helyére beálló Arturo Vidal becserélése után három perccel saját tizenhatosán belül kezezett, a megítélt tizenegyest a négy minutummal korábban beálló Álvaro Vadillo értékesítette – 2–0.

A továbbiakban is csak vergődött a Barcelona, az ötlettelen játékot csak néha törte meg egy-egy veszélyes lehetőség – ahogyan Luis Suárez a lefújás után mondta, aggasztó vereség ez katalán szempontból. A Barcelona idegenbeli nyeretlenségi sorozata nyolcmeccsesre duzzadt, a Granada pedig óriási meglepetésre a La Liga élére ugrott – igaz, az eddig élen álló Sevilla vasárnap lép majd pályára a Real Madrid ellen, amelyik csapat győz, az biztosan Roberto Soldadóék elé ugrik, és még az Athletic Bilbao is feljebb mászhat a tabellán.

Még egy mondat erejéig vissza a Barcához: nem szívesen lennénk most Ernesto Valverde vezetőedző helyében…