A Getafe idegenbeli legyőzésével kezdte a 2020-as esztendőt a Real Madrid

T. I.T. I.
2020.01.04. 15:50
A kapuskijövetel, amit biztos, hogy nem így tanítanak (Fotó: AFP)
A Real Madrid idegenben 3–0-ra legyőzte a Getafét a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 19. fordulójában, így három ponttal kezdte az új évet.

A MÉRKŐZÉS ESEMÉNYEI ONLIVE KÖZVETÍTÉSÜNKBEN ITT!

Bár az első félidőben többször is csak Thibaut Courtois bravúrja mentette meg a Real Madridot a kapott góltól, a Getafe nem tudta felborítani a papírformát a városi riválissal szemben.

A 34. percben az egykori Real-nevelés, David Soria mutatott meg valamit abból, vajon tinédzserévei végén miért nem marasztalták a „királyiak”: egy pocsék kijövetelt követően a szabadon fejelő Varane-t találta el a labda helyett, s a labda – a kapus vállán, oldalán irányt váltva – a kapuba perdült (öngól, 0–1).

A Getafe ekkor még nem zuhant össze, nem úgy a második félidő elején kapott újabb Varane-fejestől! Toni Kroos szabadrúgása után a leshatáron elmozgó francia bólintott újfent a kapuba – ezúttal sem a partjelző, sem a jegyzőkönyvvezető nem tudta megfosztani a találattól, a második madridi gól már a francia bekk nevével került fel a Getafe stadionjának eredményjelzőjére is (0–2).

Az összecsapás érdemi része ezzel lezárult. A hazai együttes egy-egy kontrát leszámítva nem tudott eljutni Courtois kapujáig, akinek a második játékrészben igazán nagy védést már nem is kellett bemutatnia. Igaz, ezzel együtt is a belga kapust választották meg a mérkőzés legjobbjának, ami valahol erős kritikája a Real első félidei játékának.

A 96. percben egy sakk-mattig játszott akció végén a rendkívül önzetlen Federico Valverde átadása után Luka Modric állította be a 3–0-s végeredményt.