La Liga: fél óra alatt elintézte a Barcelona a Bilbaót

2018.03.18. 18:13
Lionel Messi lőtte a Barcelona második gólját (Fotó: AFP)
A spanyol labdarúgó-bajnokság 29. fordulójában is megőrizte veretlenségét a Barcelona, amely az első 30 percben két gólt szerezve legyőzte az Athletic Bilbaót.

A Barca őrült iramban kezdte a mérkőzést, a 8. percben máris megszerezte a vezetést: Jordi Alba lesgyanús helyzetben kapta a labdát a 16-os bal oldalán, tökéletes középre gurítását a teljesen üresen érkező Paco Alcácer a kapu bal oldalába vágta (1–0).

A következő percekben Kepa Arrizabalaga kapusnak akadt sok dolga, amikor nem tudott védeni, mint a 16. percben Philippe Coutinho lövésénél, akkor a léc kisegítette.

A 30. percben növelte előnyét a hazai csapat, Lionel Messi 17 méterről kilőtte a bal alsó sarkot (2–0). Az argentin támadó sorozatban a kilencedik La Liga-szezonjában is eljutott 25 gólig.

A hátralévő 60 percben az eredmény már nem változott, a 23 győzelemmel és hat döntetlennel élen álló csapat toronymagasan vezeti a La Ligát.

SPANYOL LA LIGA
29. FORDULÓ
Barcelona–Athletic Bilbao 2–0
(Paco Alcácer 8., Messi 30.)
Villarreal–Atlético Madrid 2–1
(Enes Ünal 82., 91., ill. Griezmann 20. – 11-esből)
Celta Vigo–Málaga 0–0
Leganés–Sevilla 2–1 (Bustinza 41., Eraso 69., ill. Layún 90.)
Real Madrid–Girona 6–3 (C. Ronaldo 11., 47., 64., 91., Lucas Vázquez 59., Bale 86., ill. Stuani 29., 67., Juanpe 88.)

1. Barcelona 29 23 6 74–13 +61 75
2. Atlético Madrid 29 19 7 3 49–14 +35 64
3. Real Madrid 29 18 6 5 73–33 +40 60
4. Valencia 29 18 5 6 57–31 +26 59
5. Villarreal 29 14 5 10 40–33 +7 47
6. Sevilla 29 14 3 12 37–44 –7 45
7. Girona 29 12 7 10 43–42 +1 43
8. Betis 29 13 4 12 49–53 –4 43