La Liga: a Sevilla simán kikapott, BL-helyen a Getafe

2019.04.21. 16:20
Getafe-gólöröm (Fotó: AFP)
Csúnyán szakadt meg a Sevilla győzelmi sorozata: Joaquin Caparrós három győzelemből érkező csapata 3–0-ra kikapott a Getafe otthonában a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 33. fordulójának vasárnapi játéknapján, és ezzel riválisa mögé szorult a Bajnokok Ligája-indulásért zajló versenyfutásban.

A Getafe egy kezezés miatt megítélt büntetőből szerzett vezetést a 35. percben Jaime Mata révén, majd a szünet előtt – ugyancsak tizenegyesből – megduplázta előnyét, ráadásul emberfórba is került a kezező Sergio Escudero kiállítása következtében.

A második félidőben Jorge Molina akcióból is betalált, így a hazaiak – akik a végjátékban szintén megfogyatkoztak – nagyon magabiztos győzelmet arattak a Bajnokok Ligája-indulás szempontjából is fontos mérkőzésen, és előreléptek a negyedik helyre.

Győznie ugyan megint nem sikerült a kiesés elől menekülő Levanténak, de kétszer is egyenlíteni tudott, és végül az utolsó negyedórát emberhátrányban lejátszva egy pontot otthon tartott az Espanyollal szemben.

Rubén Rochinát két perccel a pontot érő gólja után kiállították – ő a második Levante-játékos, aki gólszerzőként piros lapot kap egy spanyol élvonalbeli bajnokin ebben az idényben. (A ligában összesen négy játékosnak „jött össze” ez a dupla a 2018–2019-es kiírásban.)

A Levante február közepe óta nem nyert bajnoki mérkőzést.

SPANYOL LA LIGA
33. FORDULÓ
Villarreal–Leganés 2–1
(Bacca 64., Ekambi 80., ill. el-Zsar 86.)
Real Betis–Valencia 1–2 (Lo Celso 78. – 11-esből, ill. Guedes 45., 49.)
Real Madrid–Athletic Bilbao 3–0
(Benzema 47., 76., 90.)

Levante–Espanyol 2–2
(Vezo 62., Rochina 72., ill. Borja Iglesias 16., Marc Roca 65.)
Getafe–Sevilla 3–0
(Jaime Mata 35. – 11-esből, Jorge Molina 45+5., 53. – az elsőt 11-esből)

Eibar–Atlético Madrid 0–1(Lemar 85.)
Rayo Vallecano–Huesca 0–0
Celta Vigo–Girona 2–1(Iago Aspas 34., Bufal 69., ill. Portu 48.)
FC Barcelona–Real Sociedad 2–1(Lenglet 45., J. Alba 64., ill. Juanmi 62.)
Deportivo Alavés–Real Valladolid 2–2(Guidetti 4., Jony 24., ill. Joaquín 38., Enes Ünal 76. – 11-esből)

1. Barcelona 33 23 8 2 83–32 +51 77
2. Atlético Madrid 33 20 8 5 48–21 +27 68
3. Real Madrid 33 20 4 9 59–38 +21 64
4. Getafe 33 14 12 7 43–29 +14 54
5. Sevilla 33 15 7 11 54–42 +12 52
6. Valencia 33 12 16 5 38–28 +10 52
7. Athletic Bilbao 33 11 13 9 36–40 –4 46
8. Alavés 33 12 10 11 35–42 –7 46