La Liga: élen a Sevilla, dobogós az Atlético

2018.10.07. 20:23
Az Atlético–Betis egyetlen gólját Ángel Correa szerezte (Fotó: AFP)
Rangadót nyert az Atlético Madrid labdarúgócsapata, amely a La Liga 8. fordulója előtt hajszálpontosan ugyanúgy állt, mint a Betis: a vasárnapi meccset Ángel Correa 74. percben szerzett góljával 1–0-ra megnyerte. A Sevilla a Celta Vigo legyőzésével át is vette a vezetést.

A meccs egyetlen gólja sem kidolgozott akcióból született, a 74. percben az argentin válogatott Correa kapott labdát az ellenfél térfelének közepén, húsz métert vezette a labdát, majd 18 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot.

Győzelmével az Atlético már 15 pontos, és megelőzte a szombaton vereséget szenvedővárosi rivális Real Madridot.

A Sevilla is győzött Pablo Sarabia, illetve Wissam Ben Yedder góljainak köszönhetően 2–1-re a Celta Vigo ellen, és immáron 16 ponttal rendelkezve egyelőre átvette a vezetést is a tabellán.

LA LIGA
8. FORDULÓ
Atlético Madrid–Real Betis 1–0
(Correa 74.)
Sevilla–Celta Vigo 2–1
(Pablo Sarabia 39., Ben Yedder 61., ill. Boufal 85.)

Espanyol–Villarreal 3–1 (H. Pérez 7., Sergi Darder 79., Piatti 92., ill. Toko Ekambi 45.)
Valencia–Barcelona 1–1 (Garay 2., ill. Messi 23.)
Real Valladolid–Huesca 1–0 (Rubén Alcaraz 28.)

1. Sevilla 8 5 1 2 19–8 +11 16
2. Barcelona 8 4 3 1 19–9 +10 15
3. Atlético Madrid 8 4 3 1 9–4 +5 15
4. Real Madrid 8 4 2 2 12–7 +5 14
5. Alavés 8 4 2 2 11–8 +3 14
6. Valladolid 8 3 3 2 7–6 +1 12