A Real Madrid 14-edszer nyert sorozatban; CR történelmet írt

2014.11.22. 17:58
Érthető CR mosolya: a Real Madrid nyert, a portugál pedig történelmet írt (Fotó: Reuters)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 12. fordulójában a listavezető Real Madrid 4–0-ra nyert az újonc Eibar otthonában. Cristiano Ronaldo két gólt szerzett, ezzel ő lett a spanyol első osztály történetének első játékosa, aki 12 bajnoki kör alatt 20 gólt ért el.

Carlo Ancelotti az élvonalban abszolút újoncnak számító Eibar ellen Iscónak szavazott bizalmat a Luka Modric sérülése miatt megüresedett posztra. A liga legkisebb stadionjával rendelkező Eibar nem ijedt meg a forduló előtt élen álló ellenfelétől, s bátor játékkal kezdett – Iker Casillasnak bravúrt is be kellett mutatnia az első félidőben.

A madridi gólgyárra azonban neki sem volt ellenszere. A 23. percben James Rodríguez fejes góljával előnyhöz jutott a királyi gárda. Cristiano Ronaldo pazar mozdulattal tört be a jobb szélről, majd első centerezésénél Karim Benzemáról visszapattant elé a labda, másodjára viszont James fejére ívelte. Más kérdés, hogy CR passzánál Benzema hatalmas lesen ért a labdához… 0–1

Az Eibar eztán sem vett vissza, rendre zavart keltett a madridi védelemben – főleg Ander Capa és Saúl volt elemében.

A szünet előtt kevéssel újra zörrent az egyébként jól védő Xabier Irureta hálója. Dani Carvajal és Gareth Bale szemet gyönyörködtető kényszerítője után Ronaldo a bal felsőbe lőtte a labdát – ezzel megszerezte 19. gólját a bajnokságban, sorozatban pedig a 11. ligameccsén volt eredményes. 0–2

CR tehát az Eibarnak is betalált, ezzel 52/51-re javította mérlegét, ami annyit jelent, hogy 52 különböző ellenféllel találkozott Real-játékosként, és egyedül a Dinamo Zagreb kapuját nem tudta bevenni – egyelőre…

A listavezető a második félidőben eldugta a labdát, sokkal többet birtokolta, s inkább kontrákra játszott.

A 69. percben pedig eldőlt a meccs: Benzema közelről a léc alá bombázta James Rodríguez centerezését. A hajrában Ronaldo még büntetőből is eredményes volt, így ő lett a spanyol élvonal történetének első játékosa, aki 12 forduló alatt 20 gólt szerzett. 0–4

A Madrid sorozatban 14. tétmeccsét nyerte meg, a bajnokságban 12 meccsen 46 gólt szerzett. Utóbbinál csak egy jobb szezonkezdet volt a liga történetében: az Athletic 56 gólig jutott az 1930–31-es idény első 12 mérkőzésén.

SPANYOLORSZÁG, PRIMERA DIVISIÓN
12. FORDULÓ

Eibar–Real Madrid 0–4 (J. Rodríguez 23., C. Ronaldo 43., 83. – a második 11-esből, Benzema 69.)

1. Real Madrid 12 10 2 46–11 +35 30
2. Atlético Madrid 12 8 2 2 23–12 +11 26
3. Barcelona 11 8 1 2 25–5 +20 25
4. Valencia 11 7 3 1 23–9 +14 24
5. Sevilla 11 7 2 2 18–11 +7 23
6. Málaga 12 6 3 3 15–12 +3 21
7. Celta Vigo 11 5 5 1 17–11 +6 20
8. Villarreal 11 4 3 4 15–13 +2 15