La Liga: David Silva hazaigazolt, a Real Sociedadban folytatja!

2020.08.17. 23:42
A korábbi Valencia-irányító 10 év után tért vissza Spanyolországba (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 6. helyén záró Real Sociedad hétfő este bejelentette David Silva szerződtetését. A baszk klub bejelentése szerint a 34 éves futballista 2022 nyaráig szóló szerződést kötött.

A spanyol irányító tíz év után, szabadon igazolhatóként távozott a Manchester Citytől, a klubbal négy bajnoki címet, két FA-kupát, öt Ligakupát és három angol Szuperkupát nyert meg, összesen 436 tétmérkőzésen 77 gól és 140 gólpassz volt a mérlege – nem véletlenül kap szobrot a stadion előtt.

A világbajnok és kétszeres Európa-bajnok középpályásnál a Laziót írták lehetséges új klubként, de hétfőn robbant az átigazolási bomba, végül hazaigazolt, méghozzá a Real Sociedadhoz.

Érdekesség, hogy a Football Italia beszámolója szerint a BL-szereplő Lazio hároméves, idényenként 4 millió eurós fizetésű egyezséget ajánlott, valamint magángépet, amivel a családját látogathatta volna, de úgy tűnik, a honvágya erősebb volt.