La Liga: csak kicsikarta a győzelmet az Atlético Madrid…

M. D.M. D.
2020.06.21. 00:12
Vitolo (20) fejese három pontot ért az Atléticónak (Fotó: AFP)
Az Atlético Madrid 1–0-ra legyőzte hazai pályán a Valladolidot a spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 30. fordulójának szombat esti mérkőzésén.

Diego Simeone – vélhetően a sorozatterhelésre gondolva – kihagyta a kezdőcsapatából Kokét és Saúlt is, ám az Atlético szurkolóinak ettől még nem kellett kétségbe esniük, kedvenceik ugyanis a 2014–2015-ös idény óta egyszer sem kaptak ki hazai bajnoki mérkőzésen (négy győzelem és egy döntetlen a mérleg), amikor a két spanyol válogatott középpályás kimaradt az együttesből. Az már inkább aggasztóbb volt, hogy Moratáéknak az első félidőben nem volt kaput eltaláló lövésük…

A fővárosi alakulat a szünet után sem játszott lehengerlően, de a győzelemért többet tett, és ennek a hajrában meg is lett az eredménye. A 81. percben (már Kokéval, valamint többek között Diego Costával a soraiban) Thomas Partey löketét a Valladolid kapusa, José Antonio Caro, művésznevén Churripi bravúrral hárította, az ezt követő szögletnél azonban hibázott, és ezt kihasználva Vitolo öt méterről az üresen maradó kapuba fejelt – a vendégek védője, Kiko látványosan mentett egyébként, de már a gólvonalon túlról.

Az Atlético három döntetlen után egymást követő második bajnoki meccsén nyert, és megelőzte a tabella harmadik helyén a legutóbbi két fordulóban csak két pontot szerző Sevillát. A „matracosok” kedden a Levante otthonában folytatják a bajnokságot.

SPANYOL LA LIGA
30. FORDULÓ

Atlético Madrid–Real Valladolid 1–0 (Vitolo 81.)

KORÁBBI EREDMÉNYEK
Espanyol–Levante 1–3 (David López 28., ill. Borja Mayoral 14., Bardi 67., Adria Pedrosa 87. – öngól)
Athletic Bilbao–Real Betis 1–0 (Inigo Martínez 7.)
Getafe–Eibar 1–1 (Etebo 30., ill. Charles 45+6.)