La Liga: CR megmentette a Real Madridot az újabb botlástól

2017.10.14. 18:11
Karim Benzema (középen) 182 gólt szerzett a Real Madrid színeiben (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) nyolcadik fordulójában a címvédő Real Madrid 2–1-re nyert a Getafe vendégeként. A királyi gárda győztes gólját Cristiano Ronaldo szerezte a 85. percben.

A királyi gárdában két sérült is visszatért: Marcelo és Karim Benzema is a kezdőcsapatban kapott helyett Zinédine Zidane-tól. Sérülés és a francia vezetőedző rotációja miatt viszont nem volt keretben Keylor Navas, Dani Carvajal, Raphaël Varane, Casemiro és Gareth Bale sem, sőt Isco és Luka Modric is a kispadon kezdett.

A Getafe alaposan megnehezítette a tartalékos Real Madrid dolgát: az első félidőben Karim Benzema jelentette a különbséget. A francia csatár szép szóló után szerzett vezetést a 39. percben. Benzemának ez volt a 182. gólja a királyi gárda színeiben, ezzel beérte a legendás Gentót, s immár holtversenyben ő a Real Madrid történetének hetedik legeredményesebb játékosa. 0–1

A második játékrész Vicente Guaita nagy védésével kezdődött, majd az 56. percben egyenlített a hazai csapat. Egy Getafe-kontra végén a csereként beállt Francisco Portillo jobbról a kapu elé passzolt, ott pedig Marcos Llorente saját kapujába juttatta a labdát. Meg kell jegyezni, Portillo centerezésénél Jorge Molina lesen volt. 1–1

Nem sokkal később Cristiano Ronaldo óriási helyzetet hagyott ki. Az Aranylabdára jelölt portugál a kapu torkából belsőzte mellé a labdát…

Zidane – akinek ez volt a századik tétmérkőzése a Real Madrid trénereként, és ebből 75-öt nyert meg – Iscóval, Theo Hernándezzel és Borja Mayorallal igyekezett változtatni. Ez pedig jó ötletnek bizonyult. A 85. percben Isco remekül indította Ronaldót, aki ziccerben nem hibázott. 1–2

A Real ezzel sorozatban tizenkettedik idegenbeli ligameccsét nyerte meg, ami spanyol rekord.

Összefoglaló

SPANYOL LA LIGA
8. FORDULÓ

Atlético Madrid–Barcelona 1–1 (Saúl 21., ill. L. Suárez 82.)
Athletic Bilbao–Sevilla 1–0
(Vesga 43.)
Getafe–Real Madrid 1–2 (M. Llorente 56. – öngól, ill. Benzema 39., C. Ronaldo 85.)
Deportivo Alavés–Real Sociedad 0–2 (Oyarzabal 77., Elustondo 82.)