La Liga: CR hiányában Isco döntött korábbi csapata ellen

2018.04.15. 22:38
Iscóval nem bírtak a hazaiak, a spanyol gólja mellett egy asszisztot is jegyzett (Fotó: AFP)
A Real Madrid tartalékosan is viszonylag simán, 2–1-re nyert a Málaga vendégeként a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 32. fordulójának záró mérkőzésén.

Sergio Ramos 387

A Juventus elleni BL-továbbjutás után Zinédine Zidane úgy döntött, több játékosának is pihenőt ad az utolsó helyen álló Málaga otthonában rendezett bajnoki mérkőzésen: Raphaël Varane, Luka Modric, Gareth Bale és Cristiano Ronaldo el sem utazott a csapattal, míg Marcelo és Toni Kroos is csak a kispadon kapott helyet.

Visszatért viszont eltiltásából Sergio Ramos, a Real Madrid csapatkapitánya a 387. bajnokiját játszotta a királyi gárdában, ezzel beérte az örökrangsor tizedik helyén álló Gutit.

A hiányzók ellenére nem lehet azt mondani, hogy könnyű dolga lett volna a kiesés ellen szinte reménytelenül küzdő hazai együttesnek, a Real már a 2. percben jelezte Karim Benzema révén, hogy nem adná alább a győzelemnél, a vezetés azonban csak nem akart megszületni, Lucas Vázquez például ordító helyzetben emelt kapu fölé.

Ami akcióból nem ment, összejött szabadrúgásból:Isco 19 méterről nagyszerűen tekert a jobb alsóba (1–0). A korábbi Málaga-játékos az első szabadrúgásgólját szerezte a La Ligában, ehhez hét kísérletre volt szüksége.

A félidő vége előtt Casemiro kapitális hibája majdnem a Málaga egyenlítését eredményezte, a brazil szerencséjére Keylor Navas óriásit védett Manuel Iturra ziccerénél.

A fordulás után a 63. percig kellett várni az első vendégvillanásra, az viszont gólt ért: Casemiro szerzett labdát, és ő is fejezte be az akciót, a Benzemával és Iscóval megejtett összjáték szemre is tetszetős volt (0–2). A gól után beállt Dani Ceballos, aki február vége után jutott ismét szóhoz a madridi együttesben.

A hajrában Sergio Ramos ünnepelhetett volna góllal, ám nem tudta elpöckölni a labdát Roberto Jiménez mellett, a Málaga viszont az utolsó percben szépíteni tudott, Diego Rolán használta ki Jesús Vallejo határozatlanságát, és beállította a végeredményt (1–2).

SPANYOL LA LIGA
32. FORDULÓ

Málaga–Real Madrid 1–2 (Rolán 93., ill. Isco 29., Casemiro 63.)
Korábban
Getafe–Espanyol 1–0
(Damián Suárez 53.)
Atlético Madrid–Levante 3–0
(Correa 33., Griezmann 48., F. Torres 77.)
Eibar–Deportivo Alavés 0–1
(Guidetti 5.)

Szombaton játszották
Sevilla–Villarreal 2–2 (Nolito 78., Nzonzi 82., ill. Dani Raba 36., Bacca 68.)
Barcelona–Valencia 2–1 (L. Suárez 15., Umtiti 51., ill. Parejo 87. – 11-esből)
Las Palmas–Real Sociedad 0–1 (Oyarzabal 21.)
Leganés–Celta Vigo 1–0 (M. Guerrero 63.)
Athletic Bilbao–Deportivo La Coruna 2–3 (Raúl García 47., Susaeta 72., ill. Adrián 6., 14., Borja Valle 53.)